Elon Musk zapowiada, że jeśli Twitter zintegruje kryptowalutowe płatności, jego oferta kupna zostanie zrealizowana

Elon Musk zapowiada, że jeśli Twitter zintegruje kryptowalutowe płatności, jego oferta kupna zostanie zrealizowana

bitbay zonda

CEO Tesli oraz SpaceX – Elon Musk – usilnie sugeruje przeprowadzenie integracji płatności kryptowalutowych z Twitterem. Podczas czwartkowego spotkania z pracownikami firmy oznajmił im, że „jego celem byłoby zmaksymalizowanie użyteczności tej usługi”. Wcześniej pisaliśmy, że jedna z firm Muska – SpaceX – zacznie akceptować DOGE jako środek płatniczy.

Elon Musk spotkał się z pracownikami Twittera

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie Elona Muska, będącego dyrektorem generalnym Tesli i SpaceX, z pracownikami Twitter Inc. Przypomnijmy, że Musk w kwietniu znalazł się na nagłówkach wszystkich mediów. Wszystko za sprawą faktu, że nabył pasywny pakiet 9,2% akcji Twittera. Wkrótce potem zaczął rozważać możliwość wejścia w skład zarządu firmy, ale ostatecznie wycofał się z tego pomysłu. Jednak poszedł o krok dalej i zaproponował, że w całości wykupi Twittera, a następnie przekształci ją w spółkę prywatną. Jego oferta wykupu – około 44 mld USD – została przyjęta przez zarząd pod koniec kwietnia.

Elon Musk zapowiada, że jeśli Twitter zintegruje kryptowalutowe płatności, jego oferta kupna zostanie zrealizowana

Gdy już wszystko wskazywało, że dokonanie transakcji zakupu giganta social media jest już wyłącznie kwestią formalności, Elon Musk niespodziewanie ogłosił, że proces finalizacji się opóźni. Powołał się na raport Reutersa, który podał, że spam i fałszywe konta stanowią mniej niż 5% wszystkich użytkowników Twittera. Jak twierdzi miliarder, właśnie z tego powodu umowa została “tymczasowo wstrzymana”. Najpierw chce on potwierdzić te doniesienia.

Jednak, jak możemy zaobserwować, sprawa przejęcia Twittera pozostaje nadal otwarta. Podczas czwartkowego spotkania Musk odpowiedział na wiele pytań odnośnie tego, jak zamierza zarządzać firmą zajmującą się mediami społecznościowymi, o ile jej wykup dojdzie finalnie do skutku.

W trakcie tego wydarzenia najbogatszy człowiek na świecie wielokrotnie przytaczał temat kryptowalut. Tą informację podał Project Veritas, dzieląc się w sieci z internautami nagraniem wideo, w którym pracownicy Twittera po krótce streszczają przebieg spotkania.

Pierwszą osoba, która poruszyła temat kryptowalut podczas rozmowy z Elonem był Leslie Berland, dyrektor ds. marketingu Twittera. Zapytał Muska „czy mogą porozmawiać trochę o Twitterze i płatnościach?” CEO Tesli zaczął od stwierdzenia, że ​​„pieniądze są zasadniczo formą informacji”. Następnie dodał:

Myślę, że sensowne byłoby zintegrowanie płatności z Twitterem, aby łatwo było przesyłać pieniądze tam i z powrotem, zarówno walutą fiducjarną, jak i kryptowalutami — w zasadzie wszystko, co ktoś uzna za przydatne. Tak więc moim celem byłaby maksymalizacja użyteczności tej usługi — im bardziej jest przystępna dla klientów, tym lepiej. A jeśli można nią wygodnie dokonywać płatności, to jest to wzrost użyteczności

– wyjaśnił Elon Musk.

SCAMy, spam i boty na Twitterze

Elon Musk był również pytany o kwestie problemów, które dostrzega na Twitterze. Dyrektor generalny Tesli odpowiedział, że ”zdecydowanie wyzwaniem jest walka z kontami prowadzonymi przez boty odpowiedzialne za spamy i promowanie SCAMów. Na Twitterze pełno jest oszustw kryptowalutowych”.

„Teraz jest już lepiej, ale wciąż jest tego sporo” – kontynuował – „Są też konta, które niekoniecznie są botami, ale mogą działać. Wiesz, jedna osoba obsługuje setki kont i próbuje sprawić, by wyglądały jak prawdziwe, ale tak nie jest.

Wcześniej Musk stwierdził, że boty, które odpowiadają za spam są najbardziej irytującym problemem na Twitterze i zadeklarował go zwalczyć „lub zginąć próbując”, jeśli zakup platformy mediów społecznościowych zostanie sfinalizowany.

Przejrzystość, zaufanie i wolność słowa

Następnie Elon opowiedział swoim rozmówcom o swojej kolejnej wizji związanej z zarządzaniem Twitterem:

Myślę, że jest niezwykle ważne, aby była przejrzystość. Dlatego jestem zwolennikiem tego, aby algorytm Twittera był open source, aby ludzie mogli go krytykować, ulepszać, identyfikować błędy, potencjalnie lub stronniczo

Argumentował też, że „przejrzystość oczywiście zwiększa zaufanie. Myślę, że zaufanie jest niezwykle ważne, a poza tym sama użyteczność systemu — pozbycie się pewnego rodzaju farm trolli, botów i spamu jest niezwykle ważna”.

Jeśli chodzi o kwestię wolności słowa, CEO Tesli powiedział: „Myślę, że posiadanie wolności słowa i możliwość swobodnego komunikowania się są niezbędne. To wolność słowa w kontekście prawa. Nie mówię więc o sugerowaniu, abyśmy po prostu lekceważyli prawo, ponieważ w takim przypadku po prostu zostaniemy zamknięci”.

Tagi
Elon Musk Kryptowaluty twitter SpaceX Tesla Twitter

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 586,09 USD-2,02%
EthereumETH
1049,09 USD-3,45%
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,02%
Binance CoinBNB
220,36 USD1,27%
Binance USDBUSD
1,00 USD0,03%
XRPXRP
0,32 USD-1,47%
CardanoADA
0,45 USD-1,35%
SolanaSOL
33,42 USD3,37%
HEXHEX
0,04 USD3,25%
DogecoinDOGE
0,06 USD-3,07%
DaiDAI
1,00 USD-0,02%
LEO TokenLEO
6,22 USD6,38%
TRONTRX
0,06 USD-0,31%
PolkadotDOT
6,81 USD-0,44%
Wrapped BitcoinWBTC
19 610,92 USD-1,88%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-1,33%
AvalancheAVAX
16,57 USD-2,95%
Lido Staked EtherSTETH
1008,44 USD-3,54%
PolygonMATIC
0,47 USD-0,94%