Emirates wkracza na rynek NFT i metaverse

MetaverseNFT
bitbay zonda

Na rynek NFT i metaverse wkraczają teraz linie lotnicze Emirates z Bliskiego Wschodu, które dokonują „znaczących” inwestycji w tym sektorze.

Emirates na rynku NFT i metaverse

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Emirates, ogłosił 14 kwietnia, że uruchomi “kolekcjonerskie i użytkowe” NFT. Firma chce też zapewnić „ekscytujące doświadczenia w metaverse” dla swoich klientów i pracowników.

Szejk Ahmed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Emirates, powiedział, że region jest już liderem w kwestii gospodarki cyfrowej.

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie przecierają drogę w gospodarce cyfrowej, mając jasną wizję wspieraną przez praktyczne polityki i ramy regulacyjne w obszarach takich jak aktywa wirtualne, sztuczna inteligencja i ochrona danych – wyjaśnił.

Spółka oświadczyła również, że jej pawilon na terenie Expo 2020 w Dubaju zostanie przekształcony w centrum innowacji. Ma to na celu przyciągnięcie do kraju ekspertów z całego globu, co ma „ożywić przyszłe projekty linii lotniczej, w tym te związane z metaverse, NFT i Web3”.

– To dobrze, że nasz pawilon Emirates na Expo zostanie przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych przyszłych doświadczeń zgodnych z wizją ZEA dotyczącą gospodarki cyfrowej – dodał prezes spółki.

Powiedział też, że linia lotnicza jest podekscytowana nowymi technologiami.

Ponad pięć lat temu linie Emirates zastosowały technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) na swojej stronie internetowej i w specjalnej aplikacji, aby pokazać przyszłym pasażerom widok 3D wnętrza swoich samolotów i przygotować ich na wrażenia na pokładzie.

Emirates to też pierwsza linia lotnicza, która uruchomiła własną aplikację VR w sklepie Oculus, prezentując interaktywne wnętrza kabiny na pokładzie swojego flagowego samolotu A380.

Emirates NFT metaverse

Jak na razie nie poznaliśmy większej ilości szczegółów. Nie jest też jasne, jak firma wykorzysta NFT. Wiadomo tylko tyle, że chce iść w tym kierunku.

Perspektywy rynku NFT

W tym tygodniu wiodący japoński komunikator, LINE, również ogłosił swoje plany dot. NFT. Wiemy już też, że Amazon może w przyszłości sprzedawać NFT – informację podał CEO firmy.

Według Nonfungible.com, w ciągu ostatnich kilku dni aktywność handlowa na rynku NFT utrzymywała się na poziomie około 35 milionów dolarów w dziennych wolumenach sprzedaży. Kolekcja Bored Ape Yacht Club pozostaje najpopularniejszą pod względem tygodniowej sprzedaży.

Tagi
Ahmed Al Maktoum Emirates Line metaverse NFT Zjednoczone Emiraty Arabskie

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.