vitalik buterin terra

Vitalik Buterin uważa, że Terra powinna w pierwszej kolejności pomóc mniejszym inwestorom

bitbay zonda

Vitalik Buterin twierdzi, że Terra powinna w pierwszej kolejności chronić drobnych inwestorów, a nie grube ryby, które zainwestowały w ten kontrowersyjny projekt.

Vitalik Buterin: Terra powinna chronić najsłabszych

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważa, że ​​projekt Terra (LUNA) powinien traktować priorytetowo małych hodlerów. Jak dodaje, takie podejście powinno być częścią proponowanego planu refundacji strat, jakie ponieśli.

Wiemy już, że LUNA straciła ogromny procent swojej wartości, a stablecoin Terra USD (UST) stracił swoje połączenie kursowe z USD.

Ponieważ inwestorzy LUNA i UST odczuli duże straty, społeczność szuka teraz sposobów na przywrócenie ekosystemu do życia i potencjalnie zaoferowanie jakiejś pomocy wielu osobom, które straciły w wyniku krachu oszczędności.

Jedna z takich propozycji – zakładająca, że sztywny kurs UST do dolara zostanie ostatecznie przywrócony — polega na zwróceniu wszystkich początkowych depozytów małym posiadaczom UST, aby „znacznie poprawić ogólne morale i nastroje”. Szacuje się, że wypłata środków wyniesie od 1 miliarda do 1,5 miliarda dolarów.

Buterin wyraził poparcie dla tego pomysłu za pośrednictwem Twittera. Zauważył, że należy skupić się na mniejszym inwestorze, który obecnie bardziej od wielorybów potrzebuje swoich pieniędzy.

vitalik buterin terra

Chociaż współzałożyciel Ethereum nie wezwał wyraźnie do regulacji, podkreślił, że potencjalne ubezpieczenie, takie jak ubezpieczenie depozytów finansowych, może być przydatne w tych okolicznościach. Ciekawym przykładem jest jego zdaniem “singapurskie prawo pracy”.

Silniejsze regulacje prawne dla pracowników o niskich zarobkach i bardziej wymyślne podejście do osób zamożniejszych. Takie rzeczy według mnie są dobrymi formułami hybrydowymi

– powiedział.

Czy UST powróci do żywych?

Na tym etapie nie jest jasne, czy projekt w ogóle zostanie reaktywowany.

Innym pomysłem, który pojawił się w Internecie, jest opracowanie aktualizacji hard forka dla blockchaina Terra nazwanego „TERRA 2”, przy jednoczesnym uruchomieniu puli płynności. Celem byłoby przywrócenie powiązania UST z kursem USD.

Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, omówił ten pomysł w weekend, zauważając na Twitterze, że „rozwidlenie nie daje nowemu forkowi żadnej wartości. To myślenie życzeniowe”.

Założyciel Terraform Labs, Do Kwon, również zaproponował odtworzenie blockchaina Terra w celu zresetowania „własności sieci” i rozdania społeczności 1 miliarda tokenów LUNA. Proponowany przez Kwona „Terra Ecosystem Revival Plan” spotkał się jednak z negatywnym odzewem ze strony popularnych person w społeczności kryptowalut, takich jak współzałożyciel dogecoina, Billy Markus.

Jeśli chcą spłacić ofiary ich głupiego protokołu, który się nie udał, zamiast używać nowych pieniędzy od nowych ofiar, powinni wykorzystać pieniądze, które już zebrali od inwestorów, aby je spłacić

– napisał w social mediach.

Tagi
do kwon Luna Terra terrausd ust vitalik buterin vitalik buterin terra

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 408,41 USD-2,91%
EthereumETH
1051,68 USD-3,28%
TetherUSDT
1,00 USD-0,10%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,06%
Binance CoinBNB
219,40 USD0,93%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,09%
CardanoADA
0,45 USD-1,43%
XRPXRP
0,31 USD-3,61%
SolanaSOL
32,64 USD0,70%
HEXHEX
0,04 USD2,86%
DogecoinDOGE
0,06 USD-2,64%
DaiDAI
1,00 USD-0,05%
LEO TokenLEO
6,19 USD5,52%
TRONTRX
0,06 USD-0,38%
PolkadotDOT
6,76 USD-1,85%
Wrapped BitcoinWBTC
19 449,04 USD-2,69%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-0,77%
AvalancheAVAX
16,13 USD-5,01%
Lido Staked EtherSTETH
1011,58 USD-3,32%
PolygonMATIC
0,47 USD-1,30%