za
Nigeria regulacje

Nigeria reguluje rynek kryptowalut

robinhood aplikacja rejestracja

Władze Nigerii chcą sprecyzować rolę kryptowalut w gospodarce ich kraju. Co więcej, mają w planach zaprojektowanie odpowiednich ram regulacyjnych dla giełd, które oferują cyfrowe aktywa.

Nigeria chce regulować rynek kryptowalut

Zasób cyfrowy to token reprezentujący aktywa, takie jak dług lub roszczenie kapitałowe wobec emitenta, a zatem domyślnie znajduje się pod kontrolą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Nigerii, przekazał krajowy regulator w nowym zbiorze przepisów opublikowanym w weekend.

Okólnik nigeryjskiego SEC pt. „Nowe zasady dotyczące emisji, usług platform i przechowywania aktywów cyfrowych” ma – jak twierdzą sami nigeryjscy urzędnicy – na celu zapewnienie większej przejrzystości regulacyjnej dynamicznie rozwijającemu się rynkowi kryptowalut.

Zgodnie z nowymi zasadami, jakie przedstawiono w dopiero co opublikowanym dokumencie, giełdy cyfrowych aktywów zarejestrowane w kraju muszą być skapitalizowane w wysokości co najmniej 500 tys. NGN (1 204 USD) “kapitału wpłaconego” (to kwota, która została zebrana lub wpłacona w wyniku oferty akcji kapitałowych)  i mieć obligację na co najmniej 25% tej kwoty.

Nigeryjski SEC wymaga również, aby giełdy były „uczciwe, rozsądne i przejrzyste” w zakresie opłat.

Zarejestrowane platformy będą również musiały dostarczyć SEC listę aktywów, którymi zamierzają handlować, i otrzymać pismo „bez sprzeciwu” dla każdego aktywa.

Nigeria regulacje

Prace trwały od września

Przypomnijmy, że we wrześniu nigeryjski SEC poinformował, że ​​utworzył wyspecjalizowany oddział ds. badania inwestycji kryptowalutowych. Regulator ogłosił wtedy, że nowy oddział będzie badał inwestycje i produkty kryptowalutowe w celu opracowania wytycznych regulacyjnych, które pomogą chronić inwestorów. Wypowiadając się na temat tego ruchu, Lamido Yuguda, dyrektor generalny SEC Nigeria, powiedział:

Uważnie przyglądamy się temu rynkowi, aby zobaczyć, w jaki sposób możemy wyprowadzić regulacje, które pomogą inwestorom chronić ich inwestycje w blockchaina.

Ponieważ SEC uważał wszystkie aktywa kryptowalutowe “za papiery wartościowe, chyba że udowodniono inaczej”, Yuguda dodał wtedy, że Komisja wkroczy na rynek cyfrowych walut z regulacjami, gdy kryptowaluty zostaną zintegrowane z nigeryjskim systemem bankowym

Warto dodać, że Nigeria może się już też pochwalić swoją eNairą, czyli swoim CBDC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.