terra luna

Terra wznowiła pracę swojego blockchaina, ale projekt jest już martwy

bitbay zonda

Jak informowaliśmy wczoraj, Terra wstrzymała pracę swojego blockchaina. Przerwa trwała około 10 godzin, jednak sieć wznowiła już produkcję bloków. Oznacza to, że inwestorzy mogą w końcu przenieść swoje LUNA poza giełdy.

Tragiczny obrót wydarzeń, w wyniku którego tysiące użytkowników straciło ponad 99% swojego portfela, to historyczny moment w świecie kryptowalut i cenna lekcja dla tych, którzy inwestują w projekty, których nie do końca rozumieją.

Terra oficjalnie nie istnieje

Nie da się tego powiedzieć w inny sposób. LUNA jest oficjalnie martwa po tym, jak w ciągu kilku dni straciła miliardy dolarów kapitalizacji rynkowej i nie zdołała ustabilizować swojego stablecoina UST.

Zatrzymanie blockchaina było ostatnią deską ratunku, mającą na celu powstrzymanie masowej wyprzedaży. Niestety, i to nie pomogło. Gwóźdź do trumny został dobity przez giełdę Binance, która wycofała wsparcie dla natywnych tokenów ekosystemu.

Założyciel Binance wyraził swoje rozczarowanie tą sytuacją w rozmowie z zespołem Terra, prosząc o przywrócenie sieci, spalenie dodatkowo wybitych LUNA i przywrócenie powiązania UST z dolarem. Koniec końców “nie otrzymał żadnej pozytywnej odpowiedzi, ani w ogóle żadnej odpowiedzi”.

Terra a hack Ronin

CZ porównał porażkę Terra z włamaniem do Axie Infinity, które miało miejsce w zeszłym miesiącu. Wówczas zespół wziął na siebie odpowiedzialność, opracował plan i porozumiał się z Binance, aby odbudować swoją sieć i ekosystem.

W tym momencie Luna Terra jest oficjalnie martwa. To, czy społeczność będzie w stanie podnieść się po tak ogromnej stracie, jest mocno wątpliwe.

Założyciel Terry, Do Kwon, wciąż nie wydał żadnego oświadczenia na swoim koncie na Twitterze po wątku z 11 maja, w którym wezwał inwestorów do zachowania nadziei, mówiąc:

Jesteśmy tu, by zostać. I nadal będziemy robić hałas

Inwestorzy Terra pogrążeni

Na oficjalnym subreddicie Luny można znaleźć wiele wątków, w których użytkownicy rozpaczają nad utraconymi funduszami, a nawet rozważają samobójstwo. Najbardziej popularny wątek na r/terraluna to zbiór numerów do darmowych psychologów w różnych krajach.

Inny wątek nosi tytuł “Straciłem ponad 450 tys. dolarów, nie mogę spłacić banku. Wkrótce stracę dom. Zostanę bezdomny. Samobójstwo jest dla mnie jedynym wyjściem”.

Tagi
Blockchain Changpeng Zhao Luna Terra

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.