za
Chiński Uniwersytet w Nanjing otwiera specjalny kierunek skupiony na metaversie

Chiński Uniwersytet w Nanjing otwiera specjalny kierunek skupiony na metaversie

Binance Launchpool

Chiński uniwersytet w Nanjing utworzył nowy kierunek studiów poświęcony wiedzy związanej z metaversem. Znajdująca się na wschodzie Chin uczelnia oznajmiła, że ten krok ma na celu udostępnienie nowych kursów związanych z metaversem, dzięki którym o wiele więcej studentów będzie mogło zdobyć kwalifikacje potrzebne do pracy przy tej technologii.

Uniwersytet w Nanjing patrzy w przyszłość

Rośnie liczba uczelni wyższych oraz instytucji oświatowych, które włączają metaverse do swoich programów edukacyjnych. Teraz do tego grona dołączył uniwersytet w Nanjing, położony we wschodnich Chinach. Uniwersytet Informatyki i Technologii w Nanjing zmienia nazwę jednego ze swoich głównych wydziałów, Wydziału Inżynierii Informacji, na „Wydział Inżynierii Metaverse”. Ma to na celu zintegrowanie większej liczby kursów związanych z metaversem. Jak podają źródła, może to być pierwszy dział w placówce edukacyjnej w Chinach, który zawiera słowo „metaverse”.

Pan Zhigeng, dziekan tego przekształconego wydziału, stwierdził, że ten ruch przyczyni się do integracji uczelni z przedsiębiorstwami związanymi z wirtualną rzeczywistością. Ma ona na celu lepszą identyfikację potrzeb obecnych i przyszłych użytkowników metaversu i wyszkolenie więcej talentów w tym zakresie.

Zhigeng oznajmił również, że studenci będą lepiej wykwalifikowani do pracy w trzech różnych obszarach, w tym inteligentnej opiece zdrowotnej, inteligentnej edukacji i turystyce cyfrowej. Aby rozwijać uniwersytet w tych segmentach, wydział ustanowi trzy różne grupy robocze: Instytut Badawczy Metaverse, Inteligentny Instytut Badań Meteorologicznych i Inteligentny Instytut Badań Medycznych.

Chiński Uniwersytet w Nanjing otwiera specjalny kierunek skupiony na metaversie

Metaverse i edukacja

Na terenie Azji coraz więcej uczelni zaczyna używać metaversu jako narzędzia ułatwiającego relacje i integrację studentów. W lipcu Hongkong University of Science and Technology zapowiedział stworzenie internetowego kampusu metaverse o nazwie Metahkust. Ten oferuje możliwość zdalnym studentom wspólnego uczestnictwa w zajęciach, tak jakby znajdowali się w tym samym miejscu. Zdaniem personelu uniwersyteckiego przyniosłoby to lepsze wyniki niż korzystanie z aplikacji wideo 2D (takich jak Zoom) w tym samym aspekcie.

Co więcej, w lipcu informowaliśmy, że Uniwersytet Tokijski ogłosił uruchomienie serii kursów inżynierii metaverse. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Na początku wcześnia również Meta postanowiła się zaangażować w tworzenie 10 internetowych kampusów metaverse, we współpracy z firmą tworzącą wirtualną przestrzeń o nazwie Victoryxr. Jest to część projektu Immersive Learning, inicjatywy wycenianej na 150 milionów dolarów, której celem jest wprowadzenie metaverse’u w środowiskach edukacyjnych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności