za
Uniwersytet w Tokio będzie uczyć ludzi za pośrednictwem Metaverse'u

Uniwersytet w Tokio będzie uczyć ludzi za pośrednictwem Metaverse’u

Projekt powstał na potrzeby rozwiązania problemu braku wykwalifikowanego personelu, na który wzrasta zapotrzebowanie w miarę szybko rozwijającego się rynku technologicznego w Japonii.

Uniwersytet Todai uruchamia kurs w Metaverse’ie

Uniwersytet Tokijski, znany również pod nazwą Todai, planuje jeszcze w 2022 r. rozpocząć szereg programów studiów, które będą odbywały się w wirtualnej rzeczywistości.

Z opublikowanego raportu przez lokalny serwis informacyjny, The Asahi Shimbun, z kursów będą mogły skorzystać wszystkie osoby, od szkół średnich po osoby dorosłe. Z publikacji dowiadujemy się również, że programy edukacyjne, które oferuje uniwersytet nie będą się odbywać za pośrednictwem własnego wydziału, który oferuje stopnie naukowe. Zamiast tego wszystko będzie odbywało się z ramienia innego wydziału inżynierii.

Wszystkie osoby, którzy ukończą kursy w Metaverse’ie otrzymają specjalne certyfikaty. Projekt Todai został stworzony w celu rozwiązania problemu związanego z deficytem wykwalifikowanego personelu pracującego nad „cyfrową transformacją” i „zaawansowanymi technologiami”.

Przedstawiciele uczelni zwracają uwagę na fakt, że studiowanie w Metaverse oferuje specjalną możliwość, dzięki której „każdy, bez względu na wiek, płeć, pozycję społeczną i miejsce zamieszkania, będzie mógł uczyć się inżynierii i informatyki”.

W raporcie nie wspomniano o kryptowalutach ani NFT. Jednakże biorąc pod uwagę, że sektor cyfrowych aktywów jest często kojarzony z Metaverse oraz szczyci się wieloma popularnymi markami Metaverse’u, prawdopodobnie w trakcie kursu pojawi się kilka rozdziałów o platformach opartych na blockchain.

Uczniowie gimnazjów oraz liceów otrzymają możliwość zapoznania się z rynkiem technologii, a także poznają potencjalne road mapy dla danych branż. Dzięki temu łatwiej będzie im znaleźć pracę w inżynierii, nauce i innych powiązanych dziedzinach. Studenci uniwersytetów i osoby pracujące będą mogły się przekwalifikować lub podwyższyć swoje umiejętności za pośrednictwem powiązanych kursów online. Te będą poświęcone sztucznej inteligencji (AI), technologii komunikacyjnej nowej generacji i edukacji w zakresie przedsiębiorczości.

Władze uczelni Todai zapowiedziały, że dołożą starań, aby przyciągnąć więcej kobiet na studia poświęcone technologiom. Powodem jest bardzo duży deficyt kobiet na rynku inżynierii. Zjawisko to zostało zidentyfikowane jako jeden z problemów w Japonii.

Uniwersytet w Tokio będzie uczyć ludzi za pośrednictwem Metaverse'u

Metaverse w Japonii

W 2022 roku sektor Metaverse’u bardzo się rozwinął w Japonii. Coraz częściej odnotowuje się przypadki, że lokalni mieszkańcy znajdują interesujące sposoby użycia tej technologii.

W dniu 25 lipca serwis Japan Today przekazał informacje, że grupa z Fukuoka, znana pod nazwą JACFA, uruchomiła wirtualny pokój wsparcia na platformie SecondLife Metaverse. Grupa skupia się na pomocy ludziom borykający się ze zjawiskiem, które w Japonii jest określane jako Hikkikomori. Odnosi się ono do samotnych ludzi, którzy zasadniczo odmawiają opuszczenia swoich domów.

Jest to duży problem społeczny w Japonii. Wirtualny pokój w Metaverse’ie powstał na potrzeby umożliwienia osobom z Hikkikomori otrzymania wstępnej pomocy bez presji spotykania się twarzą w twarz.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.