za
60-latek

Unicas, kryptowalutowy bank w Indiach, otwiera fizyczne placówki

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Indyjski bank Unicas twierdzi, że jest pierwszą kryptowalutową instytucją finansową, która otworzyła fizyczny oddział, w którym użytkownicy mogą dokonywać transakcji zarówno kryptowalutowych, jak i fiducjarnych.

Unicas to bank na miarę XXI w.

Ogłoszono właśnie otwarcie fizycznego oddziału Unicas w Jaipur.

Unicas jest spółką joint venture. Współudziałowcami są  startup Cashaa i firma świadcząca usługi finansowe United Multistate Credit Cooperative Society. Założony przez oba podmioty bank umożliwia klientom dokonywanie transakcji w kryptowalutach i rupiach indyjskich (INR). Wszystko za pomocą jednego konta.

Użytkownicy za pośrednictwem banku mogą również uzyskać natychmiastowe pożyczki. Jak? Wystarczy, że zdeponują swoje aktywa kryptowalutowe w portfelu Unicas i poproszą o zdeponowanie równowartości w rupiach na ich karcie lub koncie bankowym.

Dyrektor generalny i założyciel Cashaa, Kumar Gaurav, mówi, że oprócz oferowania produktów i usług finansowych, takich jak konta oszczędnościowe, handel kryptowalutami i karty debetowe, Unicas pomaga klientom dowiedzieć się więcej o kryptowalutach.

– Unicas zapewnia również informacje i wskazówki dotyczące poziomu wygody i bezpieczeństwa, jakie oferuje technologia blockchain – tłumaczył.

Cashaa twierdzi, że Unicas otworzy w styczniu 14 kolejnych oddziałów, ponieważ planuje obsługiwać 25 000 klientów już w pierwszym kwartale 2021 r. Bank planuje rozbudowę do 100 oddziałów do 2022 r.

Kryptowaluty w bankach

Oczywiście sam pomysł, by trzymać kryptowaluty w bankach wzbudza kontrowersje, ale taka wizja może okazać się ciekawszą alternatywą niż trzymanie środków na giełdach przez mniej zaawansowanych użytkowników Bitcoina.

Zauważmy, że na deponowanie kryptowalut klientów w bankach pozwalają już władze np. USA i Niemiec. Także polski poseł Przemysław Koperski zapytał niedawno polski rząd o to, czy planuje wprowadzić tego typu regulacje w naszym kraju.

W swojej interpelacji napisał:

“Problemem rynku pozostaje brak świadomości inwestorów co do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Nadal większość inwestorów deponuje je na giełdach. Gdy te upadają, klienci tracą środki, co widzieliśmy już w przypadku np. japońskiej platformy Mt. Gox czy polskiej Bitmarket. Kryptowaluty powinny być przechowane w portfelach/na kontach ich właścicieli. Niestety nadal większość z tych ostatnich ignoruje ten fakt. Alternatywą jest uregulowanie systemu bankowego w taki sposób, by użytkownicy np. bitcoina mogli deponować swoje cyfrowe aktywa w bankach.”

W związku z powyższym poprosił polskie władze o odpowiedź na pytanie, czy “Ministerstwo Finansów wraz z KNF planują uregulowanie rynku kryptowalut w taki sposób, by inwestorzy mogli deponować np. Bitcoiny w bankach.”

unicas[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności