za
xtz tezos

Trzy szwajcarskie fintechy wykorzystają Tezos do tokenizacji

2021-08-25
Bez kategorii
Nexo Earn Aplikacja

Szwajcarskie instytucje finansowe – Crypto Finance Group, InCore Bank i Inacta – wybrały Tezos do tworzenia produktów cyfrowych on-chain poprzez nowy standard tokenizacji aktywów. InCore Bank umożliwi również dodatkowe cyfrowe usługi za pomocą XTZ – natywnej kryptowaluty projektu.

 

tezos

Tezos zasili nowy standard tokenów

Zgodnie z raportami, trzy szwajcarskie organizacje fintechowe będą korzystać z sieci blockchain Tezos. Ma to na celu zapewnienie swoim klientom instytucjonalnym tokenizowane aktywa, oparte o standard FA2.

Chodzi tu mianowicie o firmy Crypto Finance Group, InCore Bank oraz Inacta. Co więcej, InCore Bank zapewniłby usługi stakingu, handlu i powiernictwa klasy instytucjonalnej dla XTZ. Tym samym stałby się pierwszym lokalnym bankiem, który wprowadziłby tego typu produkty.

Cała trójka połączyła siły w tej właśnie sprawie. Inacta opracowała standard tokena DAR-1, pozwalający na zawieranie smart kontraktów na blockchainie Tezos. Rolą Crypto Finance Group i InCore Bank jest wprowadzenie tego produkt na rynek.

Stijn Vander Straeten – CEO działu Storage Infrastructure w Crypto Finance Group – pochwalił współpracę pomiędzy trzema instytucjami. Ma on nadzieję, że to posunięcie będzie korzystne dla całego systemu finansowego:

To dzieło Crypto Finance, InCore Bank i Inacta jest namacalnym przykładem tego, jak FA2 na Tezos znacznie poszerza potencjał tokenizacji. Uruchomienie tych przypadków użycia Tezos dla sektora finansowego sprawia, że innowacyjne, zgodne z przepisami produkty finansowe on-chain stają się dziś rzeczywistością.

Tezos to zdecentralizowana, otwarta źródłowa sieć blockchain działająca na algorytmie konsensusu proof-of-stake. Może ona realizować transakcje peer-to-peer i służyć jako platforma do wdrażania smart kontraktów.

Wkrótce po pojawieniu się tych wiadomości, natywny token projektu zaczął rosnąć, osiągając najwyższy od ponad pięciu miesięcy poziom – 4,40 USD. Pomimo lekkiego odwrotu, XTZ nadal znajduje się na 10-procentowym plusie w ciągu doby.

Societe Generale również wybrało Tezos

Szwajcarskie organizacje finansowe nie są jedynymi, które wybrały projekt jako bazową sieć dla swoich usług. W kwietniu, francuski bank Societe Generale wykorzystał blockchain do emisji security tokena. Była to pierwsza taka usługa, którą uruchomił trzeci co do wielkości bank we Francji. Celem inicjatywy było zaoferowanie klientom banku usług strukturyzacji, emisji, wymiany i przechowywania aktywów cyfrowych.

Kwiecień zaowocował jeszcze jedną współpracą między francuską firmą a Tezos. Poprzez partnerstwo z projektem blockchain, gigant gier Ubisoft stał się głównym węzłem walidacyjnym w jego sieci. W ramach długoterminowego planu badawczego, Ubisoft będzie eksperymentował z konsensusem proof-of-stake, walidując transakcje i dołączając je do blockchaina Tezos.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności