za
ubisoft

Ubisoft stanie się głównym walidatorem blockchaina Tezos

2021-04-21
Blockchain
Binance Launchpool

Francuska firma Ubisoft produkująca gry wideo stanie się głównym walidatorem blockchaina Tezos. Spółka dołączy do ekosystemu jako producent bloków.

Producent gier będzie walidował bloki blockchaina Tezor

W ogłoszeniu udostępnionym przez The Daily Chain, Ubisoft ujawnił swój udział jako “korporacyjny piekarz” w ekosystemie Tezos. Francuski wydawca gier wideo potwierdził, że do walidacji bloków dla blockchaina Tezos będzie korzystał z własnych centrów danych.

Strategic Innovation Lab Ubisoftu jest odpowiedzialny za najnowsze podejście firmy do technologii blockchain. Spółka stara się być na bieżąco z innowacyjnymi technologiami. Ubisoft zamierza przeprowadzić eksperymenty z płynnym algorytmem konsensusu proof-of-stake, który obsługuje blockchain Tezos.

Nadzieje są takie, że ta technologia może okazać się przydatna w przyszłości gier i w rezultacie zostać zintegrowana. Nicolas Pouard, dyrektor inicjatywy Blockchain w firmie wyjaśnił w oświadczeniu:

Cieszymy się, że dołączamy do ekosystemu Tezos jako korporacyjny piekarz. Wierzymy, że blockchain ma potencjał, aby przynieść nowe możliwości zarówno graczom, jak i deweloperom. Ta nowa współpraca pozwoli nam realizować nasze wysiłki w zakresie innowacji z ekosystemem, który jest zgodny z naszym przyjaznym dla środowiska podejściem dzięki algorytmowi konsensusu proof-of-stake.

Ubisoft otrzyma wsparcie od firmy badawczo-rozwojowej Nomadic Labs, która odegrała dużą rolę w rozwoju głównego oprogramowania Tezos i jego natywnego języka smart kontraktów Michelson.

Wcześniejsze doświadczenia Ubisoft z Blockchainem

Firma Ubisoft nie wahała się wejść do świata kryptowalut i technologii blockchain. Już wcześniej wykorzystała swoje centra danych do pracy nad walidacją sieci blockchain.

W marcu 2020 roku Ubisoft nawiązał współpracę z platformą dystrybucji gier Ultra, która jest sidechainem blockchainu EOS. Spółka działaa jako korporacyjny wytwórca bloków na testowej wersji blockchaina Ultra o nazwie UOS.  Była też odpowiedzialna za zatwierdzanie transakcji na blockchainie. Niektóre z nich obejmowały tworzenie aktywów w grze oraz płatności i transfery między użytkownikami.

Firma była również zaangażowana w przestrzeń zdecentralizowanych finansów. Ubisoft uruchomił kilka cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich opartych na popularnym programie telewizyjnym dla dzieci Rabbids. Projekt ten zebrał fundusze na rzecz Międzynarodowego Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 340,07 USD2,58%
Ethereum logo
EthereumETH
3140,43 USD2,19%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,78 USD0,72%
Solana logo
SolanaSOL
181,34 USD7,16%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3140,64 USD2,25%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,54%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,55 USD1,94%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,31%