''Waszyngton wydaje pieniądze, jak pijani marynarze'' - Ted Cruz atakuje Biały Dom i chwali bitcoina

”Waszyngton wydaje pieniądze niczym pijani marynarze” – Ted Cruz atakuje Biały Dom i chwali bitcoina

Senator Ted Cruz pozostaje byczo nastawiony do bitcoina i po raz kolejny podkreśla silne fundamenty tej kryptowaluty. Reprezentant republikanów mówił o dominacji BTC nad innymi cyfrowymi aktywami. Pokusił się o stwierdzenie, że darzy sympatią ”bitcoina z tego samego powodu, dla którego Chiny go blokują”.

”Bitcoin jest alfą w przestrzeni kryptowalut”

Podczas konferencji Bitcoin Policy Summit, która odbyła się 26 kwietnia w Waszyngtonie, jednym z prelegentów był znany w społeczności kryptowalut senator Ted Cruz. Działający na rzecz kryptowalut polityk podzielił się swoją optymistyczną prognozą wobec przyszłości bitcoina oraz wypowiadał się w superlatywach o jego fundamentach.

Cruz powiedział, że nadal uważa, że ”wgląd , który doprowadził do jego powstania, jest wciąż niezwykły”. Republikanin podzielił się także stwierdzeniem, że BTC jest ”alfą w kryptowalutowej przestrzeni”, ponieważ był pierwszym z cyfrowych aktywów i do dziś ”jest najbardziej dominujący” na rynku. W trakcie swojego przemówienia Cruz przedstawił czynniki, które popychają inwestorów w stronę zdecentralizowanych cyfrowych monet.

Jednym z atrybutów bitcoina jest zabezpieczenie przed inflacją, zwłaszcza w czasie, gdy w Waszyngtonie zasiadają nieodpowiedzialni politycy, którzy wydają pieniądze, jak pijani marynarze

– powiedział Cruz.

Tez Cruz

Było to oczywiście nawiązanie do problemu inflacji, którą w dużej mierze napędził sztuczny dodruk pieniądza przez amerykańską Rezerwę Federalną. Cruz oznajmił, że bitcoin jest o wiele mniej ”podatny na kontrolę rządu”. Co za tym idzie, może funkcjonować jako ”istotna kontrola’’ nad wydatkami rządowymi, które senator określił jako ”marnotrawstwo”.

Pochodzący z Teksasu polityk powiedział również, że lubi bitcoina ”z tego samego powodu, przez który chiński komunistyczny rząd nie lubi bitcoinów”. Chodzi oczywiście o autonomię inwestorów przed ingerencją ze strony rządzących czy dużo większą prywatność.

Ted Cruz stoi w opozycji do Białego Domu i SEC

Senator w swoich dążeniach o zwiększenie poziomu adopcji kryptowalut zainicjował wiele przedsięwzięć. Dwa lata temu zachęcał do tego, by władze Teksasu zezwoliły na mining Bitcoina przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Natomiast w tym roku stworzył projekt ustawy, która ma na celu wstrzymanie wprowadzenia na rynek detaliczny CBDC. Powoływał się przy tym na ryzyko inwigilacji obywateli.

Polityk także głośno krytykuje zintensyfikowane działania administracji Joe Bidena oraz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec branży kryptowalut. Głośno sprzeciwiał się agresywnej polityce ze strony SEC i jej przewodniczącego, Gary’ego Genslera.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowcyh I Giełd Biały Dom bitcoin btc cbdc Gary Gensler kryptowaluty Republikanie SEC ted cruz
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.