za
profit plus taxo

TAXO przejmuje blockchainowe projekty grupy Profit Plus

zondacrypto bitcoin giveaway

Grupa ProfitPlus S.A. to specjaliści w obszarze sprzedaży firm, z doświadczeniem w tematyce biznesu, prawa i podatków. W ostatnich latach, dostrzegając potencjał blockchaina i kryptowalut, zbudowali również projekty w tej branży. Wśród nich są m.in. system do rozliczeń transakcji w kryptowalutach oraz książka “Kryptowaluty. Aspekty prawne, podatkowe i księgowe”. Teraz postanowili skupić się na wsparciu przedsiębiorców w skomplikowanym procesie sprzedaży biznesów, a swoje dokonania związane z blockchainem, przekazali ekspertom z branży.

Za dalszy rozwój przedsięwzięć będzie odpowiedzialne Biuro Rachunkowe TAXO oraz Kancelaria Adwokacka Mateusz Kara, czyli firmy dobrze znane w polskim środowisku kryptowalut, z ugruntowaną już pozycją na rynku.

Komentarz zaangażowanych w transakcję

Maciej Stępa, współtwórca ProfitPlus, odpowiedział nam na pytanie, dlaczego jego firma wycofuje się z branży kryptowalut.

Kiedy wchodziliśmy w ten biznes w 2017, byliśmy 70 osobową firmą z dużym zespołem księgowych, prawników, doradców podatkowych. W międzyczasie sprzedaliśmy firmę księgową i podatkową, a kancelarię rozwiązaliśmy. W związku z tym przestaliśmy być w stanie świadczyć usługi prawno-podatkowe i księgowe dla branży, postanowiliśmy przekazać nasz dorobek w tej branży w dobre ręce kogoś, kto nie zmarnuje wypracowanego przez nas know how i dobrze obsłuży naszych klientów i da nowe życie książce. Trafiliśmy na Mateusza Karę i powiązane z nim spółki. Mateusz i jego partnerzy świadczą już podobne usługi w branży, robią to dobrze, więc uznaliśmy, że warto im właśnie sprzedać nasz dorobek.

Co będziemy teraz robić?

W związku z tym, że chcemy być teraz małą firmą, szukaliśmy obszaru, gdzie nasze usługi mogą mieć bardzo duży wpływ. Po doświadczeniu sprzedaży własnych firm, doszliśmy do wniosku, że najwięcej wartości możemy dostarczyć przedsiębiorcom chcącym spieniężyć swój biznes. Zdecydowaliśmy się w tym właśnie pomagać! Obecnie Grupa Profit Plus w 5 osobowym składzie zajmuje się sprzedawaniem firm naszych klientów oraz przygotowaniem ich do korzystnej sprzedaży.

Michalina Behrendt-Budych, prezes zarządu Biura Rachunkowego TAXO podjęła decyzję o kontynuacji rozwoju platformy do rozliczeń. Nie może to dziwić, ponieważ kryptowaluty coraz mocniej wchodzą do świata finansów. Z biegiem czasu tego typu usługi będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

Bardzo cieszymy się, że w sobotę 28 września na wydarzeniu Bitcoin Tej, mogliśmy sfinalizować efekt kilkumiesięcznych wspólnych uzgodnień. ProfitPlus przekazując nam dorobek swojej dotychczasowej pracy w obszarze kryptowalut docenił nasz profesjonalizm oraz zaangażowanie na rynku. Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem jakim zostaliśmy obdarzeni i dołożymy wszelkich starań aby nadal należeć do grona specjalistów w obszarze kryptowalut. Naszym priorytetem jest teraz dalszy rozwój oprogramowania https://www.rozliczkryptowaluty.pl/, które od tego momentu staje się częścią grupy TAXO.

Mateusz Kara (Kancelaria Adwokacka Mateusza Kara) podjął decyzję o wydaniu zaktualizowanej edycji książki w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie wykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Tak argumentuje swoje działania:

Zawsze wychodziłem z założenia, że lepiej jest łączyć siły niż konkurować. Szczególnie na tak świeżym rynku jakim są usługi prawne dla projektów blockchainowych. Grupa ProfitPlus S.A. wykonała dobrą pracę budując rozpoznawalność na rynku oraz tworząc zaufaną wśród klientów markę. Wierzymy, że jako kancelaria utrzymamy powierzone naszemu partnerowi zaufanie.

Wraz z całym pakietem nabyliśmy prawa autorskie do książki KRYPTOWALUTY aspekty prawne, podatkowe, księgowe (http://raportkrypto.pl/), którego autorami są tak uznani specjaliści jak Zuzanna Umińska, Adam Ratajczak czy Łukasz Nowacki. Na przełomie grudnia 2019/stycznia 2020 możecie się spodziewać od nas drugiej, rozszerzonej edycji.

Kibicujemy obu przedsięwzięciom i będziemy na bieżąco informować o ich rozwoju na łamach naszego serwisu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
biuro rachunkowe bitcoin biuro rachunkowe kryptowaluty biuro rachunkowe taxo blockchain prawo profit plus profit plus sa profitplus rozliczanie kryptowalut taxo
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.