Altcoiny nie zaliczą już mocnych wzrostów?

Kryptowaluty

Wzmianki o „sezonie altcoinów” w mediach społecznościowych były w ciągu ostatnich tygodni rzadsze, co nie wróży temu rynkowi dobrze. Altcoiny […]

Wzmianki o „sezonie altcoinów” w mediach społecznościowych były w ciągu ostatnich tygodni rzadsze, co nie wróży temu rynkowi dobrze. Altcoiny ustępują miejsca Bitcoinowi (BTC). Tak przynajmniej uważa użytkownik Twittera The TIE.

Badania przeprowadzone przez The TIE pokazują, że wzmianki o „sezonie altcoinów” w mediach społecznościowych spadły w październiku:

„Po wzroście od czerwca do września do rekordowego poziomu, wzmianki o altcoinach i sezonie [na nie] w nagłówkach kryptograficznych szybko spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu.”

Altcoiny i po altcoinach?

altcoiny

Czy warto dziś inwestować w altcoiny?

Utrata nadziei na rynku nastąpiła po tym, jak BTC spadł poniżej 8 000 USD na początku października. Są jednak altcoiny, które przełamują ten trend, a niektóre pozostają zachęcająco stabilne. Wystarczy spojrzeć np. na liderów tego rynku: token ETH Ethereum czy XRP Ripple.

„Sezon altcoinów” zwykle osłabia dominację BTC, a altcoiny osiągają w jego czasie potężne wzrosty. Czy teraz jednak się go nie doczekamy? Zdania analityków są podzielne. Pomimo niższych oczekiwań sezon altcoinów może nas jeszcze zaskoczyć…

Poziom dominacji BTC na rynku pod kątem kapitalizacji rynkowej, obliczony przez Coinmarketcap, spadł do 66 proc. To dużo, biorąc pod uwagę, że niedawno wynosił 71 proc. To potwierdza oczekiwania na rajd altcoinów.

Inny twitterowicz napisał:

„Jednym ze sposobów, w jaki doświadczeni #cryptotraderzy przewidują możliwość sezonu na #altcoiny, jest spojrzenie na #BitcoinDominanceIndex, co zdecydowanie sugeruje nadchodzący sezon. To mówi nam, że #altcoiny zyskują na wartości w stosunku do Bitcoinów.”

Dodatkowo wskaźnik indeksu strachu i chciwości BTC ponownie spadł do 27 punktów, po osiągnięciu ostatniego szczytu na poziomie 41 punktów. Oczekując przejścia na nowe minima, BTC jest mniej atrakcyjne i stanowi większe ryzyko w porównaniu z rynkiem altcoinów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny btc cena cena bitcoina kurs altcoinów kurs bitcoina kurs btc kurs eth kurs ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.