Giełdy kryptowalut

TaxBit pomoże klientom Gemini wyliczyć podatek od obrotu kryptowalutami

Amerykańska giełda Gemini braci Winklevoss wprowadza u siebie narzędzie firmy TaxBit do liczenia podatków wynikłych z obrotu kryptowalutami, i to […]

Data publikacji: 29 października 2020

bitbay

Amerykańska giełda Gemini braci Winklevoss wprowadza u siebie narzędzie firmy TaxBit do liczenia podatków wynikłych z obrotu kryptowalutami, i to – co warto dodać – działające w czasie rzeczywistym.

TaxBit łączy siły z Gemini

taxbitAmerykańska giełda kryptowalut Gemini współpracuje od teraz z firmą TaxBit zajmującą się doradzaniem w kwestii przepisów podatkowych w USA. Cel obu podmiotów? Pomoc klientom platformy do handlu BTC w wyliczeniu podatków od kryptowalut. Chodzi dokładnie o narzędzie TaxBit Tax Center Suite.

Tyler Winklevoss, dyrektor generalny giełdy Gemini, powiedział, że oprogramowanie TaxBit pomoże zmniejszyć „bolączkę dot. podatku od kryptowalut”, umożliwiając użytkownikom platformy śledzenie wpływu podatku w czasie rzeczywistym na ich transakcje kryptowalutowe, jakie zachodzą na Gemini, i ogólnie inwestycje. Zgodnie z zapowiedzią, narzędzie pozwoli również ponoć inwestorom potencjalnie zwiększyć zwrot podatku i zmniejszyć zobowiązanie podatkowe, dostarczając im tzw. alerty handlowe.

Rozwiązanie TaxBit Tax Center Suite jest pierwszym tego typu narzędziem związanym z podatkami kryptowalutowymi, które firma Gemini kiedykolwiek wdrożyła, powiedział rzecznik Gemini portalowi Cointelegraph. Dodał, że firma spodziewa się też teraz, że uda się zintegrować z giełdą rozwiązanie TaxBit w pierwszej połowie 2021 roku lub nawet wcześniej. Obecnie obie firmy czekają jednak jeszcze na ostateczne wytyczne Urzędu Skarbowego dotyczące sposobu raportowania kryptowalut fiskusowi.

Gdy oprogramowanie zostanie w pełni wdrożone na platformie Gemini, klienci giełdy w Stanach Zjednoczonych będą mogli pobrać raport podatkowy w formacie wymaganym przez IRS, skarbówkę z USA.

Inwestycja w nową spółkę

Warto dodać, że to sami bracia Winklevoss zainwestowali w TaxBit już na początku tego roku. W styczniu 2020 r. ich rodzinne biuro, które służy im do tego typu inwestycji – Winklevoss Capital – wzięło udział w 5-milionowej rundzie finansowania dot. TaxBit.

Platforma TaxBit została jednak uruchomiona już w styczniu 2019 r., dziś zaś obsługuje aż ponad 2000 walut, jak podaje jej witryna.

Bracia Winklevoss, jak twierdzą, spodziewają się, że nadchodzące lata będą dla BTC świetnym okresem. Uważają, że czeka nas nowa bańka na tym rynku.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion