Współzałożyciel i CEO Circle kupuje BTC na PayPalu

Bitcoin Circle

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Circle – Jeremy Allaire stał się jedną z pierwszych osób które kupiły BTC za pomocą […]

bitbay zonda

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Circle – Jeremy Allaire stał się jedną z pierwszych osób które kupiły BTC za pomocą swojego konta PayPal.

W środę (28 października) Allaire zamieścił tweet, który pokazuje zakup Bitcoina o wartości 100 dolarów, za pomocą niedawno ogłoszonej usługi PayPal.

Allaire wydaje się być zachwycony nową usługą i nazwał ją „wielkim kamieniem milowym” dla rynku kryptowalut.

Kiedy jeden z fanów XRP napisał, że Allaire nie będzie w stanie przesłać nowo zakupionego BTC do sprzętowego portfela kryptowalutowego (np. z Ledgera), Allaire napisał na Twitterze odpowiedź „Crawl walk run. Dostaną się tam. Małymi kroczkami.”

PayPal chce kształtować cyfrowy rynek finansowy

PayPal Holdings Inc. ogłosił wsparcie dla kryptowalut w dniu 21 października. Zgodnie z komunikatem prasowym, Dan Schulman, prezes i dyrektor generalny, PayPal, powiedział:

„Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, przynosząc ze sobą wyraźne korzyści w zakresie integracji finansowej i dostępu, wydajności, szybkości i odporności systemu płatności, a także zdolności rządów do szybkiego wydatkowania środków na rzecz obywateli. Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza w zakresie płatności cyfrowych, dwustronna sieć oraz rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa i zgodności z przepisami dają nam możliwość i odpowiedzialność, aby ułatwić zrozumienie, umorzenie i interoperacyjność tych nowych instrumentów wymiany. Jesteśmy chętni do współpracy z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi na całym świecie, aby zaoferować nasze wsparcie i znacząco przyczynić się do kształtowania roli, jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości w globalnych finansach i handlu”.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Allaire skorzystał z nowej usługi PayPal tak szybko. Zgodnie z zapowiedzią giganta płatności, początkowo, jedyną wspieraną jurysdykcją miały być Stany Zjednoczone, a sama usługa miała zostać uruchomiona dopiero „w najbliższych tygodniach”.

Warto zauważyć, że prezes Circle kupił BTC za pośrednictwem systemu PayPal bez żadnej opłaty transakcyjnej. To dlatego, że PayPal obiecał „brak opłat za usługi przy zakupie lub sprzedaży kryptowalut do 31 grudnia 2020 roku”.

Tagi
bitcoin btc PayPal

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.