za
sztuczna inteligencja lody

Lidl wprowadził lody od sztucznej inteligencji

1,5% dla maluszka

Sztuczna inteligencja coraz bardziej zaskakuje. Wielu uważało, że może wprowadzić ludzkość w nową erę. Inni widzieli w niej zagrożenie dla naszej egzystencji. Tymczasem AI serwuje nam… lody.

Lody od sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w wielu branżach. Pomaga copywriterom, pracownikom obsługi klienta czy informatykom. Okazuje się jednak, że zaczyna odgrywać też rolę w przemyśle spożywczym. Lidl wprowadził właśnie do swojej oferty lody, które powstały we współpracy z marką Willisch i… AI.

Robert Willisch, właściciel firmy, nie kryje, że chodzi o wykorzystanie hype’u na narzędzia oparte o sztuczną inteligencję.

Jak jednak owe nowoczesne lody powstały? Do narzędzia opartego o AI wprowadzono listę wcześniej stworzonych smaków i na tej podstawie sztuczna inteligencja zaproponowała nowy smak. To połączenie popcornu z karmelem. Program podsunął nawet nazwę nowego produktu: “Popcornium Karmelotron”. Brzmi jak imię nowego transformersa, prawda?

Do tego AI pomaga teraz w kampanii marketingowej.

Sztuczna inteligencja wygenerowała tyle niesamowitych grafik, że nie chcieliśmy ograniczać się tylko do jednego wariantu. Tak oto powstały trzy kubki z abstrakcyjnymi, kosmicznymi grafikami oraz jeden kubek, na którym znajdują się portrety osób z naszej firmy przerobione przez AI na postaci z różnych filmowych uniwersów

— przekazał mediom Hubert Jezierski, który jest odpowiedzialny za marketing Willisch.

sztuczna inteligencja lody

Co o tym wszystkim sądzić?

Pytanie, czy użycie AI przy produkcji lodów to już nie przesada i próba wykorzystania tej technologii niejako na siłę, by tylko przykuć uwagę konsumentów i może nawet inwestorów. Sytuacja przypominałaby więc tę sprzed paru lat, gdy pewna spółka dodała do swojej nazwy słowo “blockchain” (szyld zmienił się z Domenomania.pl Spółka Akcyjna na Blockchain Lab Spółka Akcyjna), co chyba w założeniu miało podnieść jej wycenę. Podobnie postąpił wtedy Kodak, który zapowiedział emisję własnej kryptowaluty. W efekcie cena jego akcji wzrosła w krótkim czasie o niemal 120%.

Teraz widzimy podobne zjawisko. W lutym 2022 r. Nutella wykorzystała AI do zaprojektowania etykiet swoich produktów. Browar Night Shift Brewing poprosił zaś ChatGPT o przygotowanie receptury nowego piwa. Brzmi może i ciekawie, ale czy to właściwy sposób wykorzystywania może najpotężniejszej technologii, jaką stworzyła ludzkość?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
59 444,76 USD2,88%
Ethereum logo
EthereumETH
2991,19 USD1,97%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
563,78 USD2,06%
Solana logo
SolanaSOL
138,84 USD4,75%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,07%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,11%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
2986,70 USD1,87%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,32 USD11,56%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,13 USD4,39%