za
Szanghaj stawia na blockchain

Szanghaj stawia na blockchain – plan na lata 2023-2025

Binance Launchpool

Władze Szanghaju wydały 31 lipca plan wdrożenia infrastruktury cyfrowej opartej o technologię blockchain. Według informacji na stronie władz miasta, plan rozwoju obejmuje okres od 2023 do 2025 roku.

W przeciągu dwóch lat władze Szanghaju chcą wdrożyć technologię blockchain w usługach publicznych, gospodarce oraz zarządzaniu miejskim. Szanghaj jest tylko jednym z wielu chińskich miast, które stawiają na nowoczesne technologie i rozwój w kierunku automatyzacji i cyfrowego bezpieczeństwa.

Blockchain w gospodarce, usługach publicznych i zarządzaniu miejskim – plany Szanghaju na 2023-2025

Technologia blockchain nieodzownie kojarzona jest z kryptowalutami. Warto jednak zaznaczyć, że łańcuchy bloków mogą mieć także szereg innych zastosowań. Świetnym tego przykładem jest plan ogłoszony przez Szanghaj, czyli jedno z ważniejszych miast Państwa Środka.

Według opublikowanych informacji, miasto zamierza wprowadzić w latach 2023-2025 system cyfrowej infrastruktury, który wsparty będzie o technologię blockchain. Łańcuchy bloków mają znaleźć zastosowanie w gospodarce, zarządzaniu miejskim oraz usługach publicznych.

Informacje z Państwa Środka nie zaskakują. Według ankiety opublikowanej 29 lipca przez firmę Ripple, aż 97% respondentów twierdzi, że blockchain odegra fundamentalną rolę w ułatwieniu i przyspieszeniu płatności w przeciągu najbliższych 3 lat. Ankietę przeprowadzono wśród 300 specjalistów finansowych z 45 krajów świata.

Infrastruktura blockchain w Szanghaju.

Chiny chcą wprowadzać nowoczesne technologie do chińskich miast

Rozwój technologiczny to nie tylko blockchain, ale także szerokie spektrum innych technologii, takich jak VR i związane z nim metawersum. Co ciekawe, chińskie miast Nanjing (stolica prowincji Jiangsu na wschodzie Chin) wprowadziło Chińską Platformę Innowacji Technologii i Zastosowań Metawersum. Inicjatywa ta ma rozwinąć badania nad technologią VR i metawersum. Celem jest popularyzacja wirtualnej rzeczywistości i wykorzystywanie jej np. w edukacji.

Chiny aktywnie działają także w rozwoju i wdrażaniu własnej cyfrowej waluty (CBDC), czyli cyfrowego juana, w wielu różnych miastach kraju. Na początku lipca miasto Jinan zaczęło zachęcać mieszkańców do korzystania z cyfrowego juana, przez wykorzystanie go do płatności w autobusach miejskich. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności