Strike wprowadza Lightning Network do Argentyny

Bitcoin strike argentyna

Popularny portfel cyfrowy zbudowany na Lightning Network – Strike – ogłosił swoją premierę w Argentynie. Celem ekspansji jest zapewnienie „doskonałego […]

bitbay zonda

Popularny portfel cyfrowy zbudowany na Lightning Network – Strike – ogłosił swoją premierę w Argentynie. Celem ekspansji jest zapewnienie „doskonałego doświadczenia finansowego” krajowi, który boryka się z wysokim poziomem inflacji i innymi problemami monetarnymi.

Ekspansja Strike w Ameryce Łacińskiej

Jack Mallers – założyciel i dyrektor generalny Strike – potwierdził wiadomość w niedawnym tweecie. Wyraził opinię, że bitcoin może „dać nadzieję ludziom w Argentynie”. Pomimo bycia trzecią co do wielkości gospodarką w Ameryce Łacińskiej, kraj ten od lat walczy z wysoką inflacją.

CEO firmy sklasyfikował południowoamerykańskie państwo jako jeden z „najbardziej ekscytujących krajów do budowania bitcoinowej gospodarki”. Uruchomienie Strike umożliwi Argentyńczykom posiadanie „stabilnego salda gotówkowego, które może być wydane zarówno natychmiastowo, jak i bez opłat”. Mallers opisał również sieć Bitcoina jako doskonały system monetarny, który przynosi „podstawową ludzką wolność”.

Strike pracuje obecnie z firmami i osobami prywatnymi w Argentynie. Firma uruchomiła już pierwsze usługi dla mieszkańców miasta San Martin de Los Andes, położonego w Patagonii. Projekt zwiększył również czterokrotnie swój zespół w tym regionie.

Start-up zobowiązał się do dalszej ekspansji w kolejnych krajach Ameryki Południowej, takich jak Brazylia i Kolumbia w 2022 roku. Mallers powiedział na zakończenie:

Bitcoin to pierwsza i jedyna sieć monetarna w historii ludzkości, która działa wszędzie i jest otwarta dla wszystkich. Funkcjonuje w Nowym Jorku, San Salvador i Buenos Aires w równym stopniu. Będziemy kontynuować ekspansję w całej Ameryce Łacińskiej i na całym świecie, dopóki każdy nie będzie miał niezawodnego dostępu do najlepszej na świecie sieci monetarnej.

Strike odegrał istotną rolę w Salwadorze

Strike uruchomił swoją aplikację do płatności mobilnych w Salwadorze w marcu zeszłego roku. Miało to miejsce sześć miesięcy przed tym, jak kraj oficjalnie zaakceptował BTC jako legalny środek płatniczy wewnątrz swoich granic. Wtedy Mallers opisał ten ruch jako słyszany na całym świecie strzał dla bitcoina”.

Dyrektor twierdził również, że w ten sposób uwolni potencjał wiodącej kryptowaluty dla codziennych przypadków użycia w „otwartej sieci, która przynosi korzyści osobom prywatnym, firmom i usługom sektora publicznego.”

Tagi
Argentyna inflacja ligtning network strike

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.