za
Singapurska policja apeluje.

Singapurska policja apeluje – używajcie kryptowalutowych portfeli sprzętowych!

1,5% dla maluszka

Singapurska policja zaleca użytkownikom cyfrowych aktywów portfele sprzętowe. Wszystko przez coraz częstsze ataki cyberprzestępców, którzy korzystają z narzędzi pozwalających na drenowanie „gorących portfeli”. Co więcej, organy ścigania znalazły oferty komercyjnych zestawów takich narzędzi, które pozwalają nawet początkującym hakerom na kradzież kryptowalut.

Singapurska policja na tropie komercyjnych zestawów narzędzi do hakowania hot walletów

Cyberprzestępcy coraz częściej atakują użytkowników kryptowalut i stosują do tego coraz bardziej przebiegłe metody. Problem ten dostrzegły władze Singapuru, które wydały ostatnio ostrzeżenie dla swoich obywateli dotyczące cyberbezpieczeństwa w kontekście cyfrowych aktywów. Singapurska Policja (SPF) oraz Agencja Cyberbezpieczeństwa Singapuru (CSA) wydały wspólne zalecenia mające na celu podniesienie świadomości obywateli na temat ataków związanych z drainerami portfeli kryptowalutowych. Jest to rodzaj złośliwego oprogramowania, które czyści portfel kryptowalutowy niczego nieświadomej ofiary.

Singapurska policja prezentuje portfel sprzętowy.

Warto dodać, że tak duże poruszenie singapurskich władz spowodowane odkryciem komercyjnego zestawu narzędzi do organizowania ataków phishingowych, w których główną rolę gra drenowanie portfeli kryptowalutowych. Z takimi narzędziami nawet początkujący cyberprzestępcy bez odpowiednich umiejętności są w stanie dokonywać kradzieży cyfrowych aktywów od nieświadomych użytkowników. Co ciekawe, narzędzia te są darmowe, zaś cyberprzestępcy korzystają z nich, jak z usługi (Daas). Po udanym włamaniu dzielą się wcześniej ustaloną częścią łupu z dostawcą narzędzi drenujących portfele.

Czy kryptowalutowa społeczność przejdzie na portfele sprzętowe?

W świetle popularyzacji phishingowych ataków, singapurska policja apeluje o korzystanie z kryptowalutowych portfeli sprzętowych. Jak wiadomo, ich zabezpieczenia są trudniejsze do złamania. Warto jednak przypomnieć sobie o sytuacji sprzed zaledwie dwóch miesięcy, kiedy złośliwym kodem drenującym portfele została zainfekowana biblioteka Ledgera. Firma ta jest jednym z popularniejszych twórców portfeli sprzętowych, jednakże atak na bibliotekę i pozostawienie w niej zainfekowanego kodu sprawił, że nawet sprzętowe portfele narażone były na atak.

Niemniej jednak portfele sprzętowe charakteryzują się zdecydowanie większym poziomem zabezpieczeń niż tak zwane „gorące portfele”. W tym miejscu pojawia się sprawa oczywista – odpowiedzialność za bezpieczeństwo Twoich środków leży po Twojej stronie. Brak ostrożności i bagatelizowanie zagrożenia są głównym powodem sukcesów hakerów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności