za
Silvergate kryptowaluty

Bank Silvergate chce dalej eksperymentować z kryptowalutowymi pożyczkami

Binance Launchpool

Silvergate Capital (SI) jest gotowy „zabawić się w więcej możliwości” dotyczących rozszerzenia swojego programu pożyczania bitcoinów. Potwierdził to dyrektor generalny fimy, Alan Lane, podczas wtorkowej telekonferencji.

Silvergate a kryptowaluty

W zeszłym miesiącu bank Silvergate udzielił pożyczki opartej na bitcoinach w wysokości 205 milionów dolarów dla MicroStrategy, firmy programistycznej kierowanej przez bitcoinowego maksymalistę, Michaela Saylora.

Dyrektor generalny Silvergate, Alan Lane, skomentował to wydarzenie następującymi słowami:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy dodać MicroStrategy do naszej rosnącej listy pożyczkobiorców SEN Leverage. Ich innowacyjne podejście do zarządzania finansami jest wyjątkowym przykładem tego, jak instytucje mogą wykorzystać bitcoiny do wspierania i rozwijania swojej działalności.

Teraz okazuje się, że bank chce zrobić więcej na tym polu.

– To świetny czas, aby zostać bitcoinowym bankierem – powiedział Lane.

Pożyczka MicroStrategy została przyznana za pośrednictwem Silvergate Exchange Network Leverage Program, platformy utworzonej w celu udzielania pożyczek na bitcoiny utrzymywane w bilansie firmy.

Silvergate kryptowaluty

Inne plany banku

Silvergate potwierdził również, że jego plan uruchomienia własnego stablecoina w tym roku pozostaje na dobrej drodze do realizacji.  Jednocześnie nie podano dokładnego terminu emisji. Zarząd przekazał za to, że zastanawia się, jak zarządzać rezerwami planowanego coina.

W styczniu Silvergate ogłosił, że kupuje technologię i inne aktywa od Diem, projektu stablecoina, który wcześniej należał do Mety (wcześniej Facebook).

Zidentyfikowaliśmy potrzebę posiadania stablecoina opartego na dolarach amerykańskich, który jest regulowany i wysoce skalowalny, aby dodatkowo umożliwić przepływ pieniędzy bez barier. Naszą intencją pozostaje zaspokojenie tej potrzeby, wprowadzając stablecoina [na rynek] w 2022 r., co umożliwią nam aktywa, które nabyliśmy dzisiaj i nasza istniejąca technologia

– stwierdził bank.

Diem początkowo miał nazywać się Libra. Pierwsze szczegóły tego projektu ogłoszono w czerwcu 2019 r. Niestety potem Facebook zaczął mieć problemy z urzędnikami i regulatorami. Ci podkreślali brak zaufania do firmy, która teraz chciała mieć swoją walutę. Dla wielu polityków było to też zagrożenie dla dominacji dolara.

Akcje Silvergate wzrosły ostatnio o 12,6%, gdy firma podała, ile wyniósł zysk na akcję za pierwszy kwartał tego roku. Ten przekroczył wstępne szacunki analityków.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności