Shopify wprowadza płatności w kryptowalutach

Akceptacje Shopify

Shopify to popularna kanadyjska platforma e-commerce, która pozwała na łatwe stworzenie własnego sklepu internetowego. W środę firma weszła we współpracę […]

bitbay zonda

Shopify to popularna kanadyjska platforma e-commerce, która pozwała na łatwe stworzenie własnego sklepu internetowego. W środę firma weszła we współpracę z kryptowalutowym procesorem płatniczym CoinPayments. Nie jest to pierwszy raz kiedy Shopify wykorzysta krypto technologię. W lutym dowiedzieliśmy się, że platfroma dołączy do stowarzyszenia Libra, a w styczniu zaczęła wykorzystywać technologię blockchain do wyeliminowania podrobionych produktów ze swoich sklepów.

Współpraca Shopify z CoinPayments przyśpieszy adopcję kryptowalut

Po przeprowadzeniu w zeszłym roku beta testów, które okazały się sukcesem, Shopify ogłosiło partenstwo z CoinPayments.

Klienci, którzy chcą zapłacić w kryptowalutach, będą teraz mogli skorzystać z opcji procesora CoinPayments w sklepach wszystkich sprzedawców dostępnych na platformie. Będą oni mieli do wyboru ponad 1800 różnych kryptowalut zintegrowanych z procesorem płatniczym.

Sprzedawcy natomiast będą otrzymywać szybsze płatności i z łatwością przeprowadzać transakcje transgraniczne bez konieczności angażowania innego procesora lub banku.

Czy płatności kryptowalutowe staną się normalnością?

Platforma CoinPayments jest łatwa do zainstalowania i użytkowania. Dzięki współpracy z Shopify, firma ma nadzieję na rozszerzenie swojej globalnej działalności i przyśpieszenie adopcji kryptowalut na świecie, powiedział prezes Jason Butcher w komunikacie prasowym.

Odnosząc się do beta testów, które rozpoczęły się w 2019 roku, Butcher powiedział, że obejmowały one dokładne sprawdzenie wydajności, interoperacyjności i zgodności ze wszystkimi klientami Shopify. Dodał również, że firma dokładnie sprawdziła wszelkie zabezpieczenia, aby mieć pewność, że w systemie nie ma żadnych błędów, które mogłyby pozwolić na wyciek danych.

Według CEO CoinPayments współpraca przynosi obopólne korzyści:

„Dzięki połączeniu naszej łatwej w obsłudze globalnej platformy płatności kryptowalutowych z rozbudowaną bazą handlową Shopify, mamy nadzieję, że zapewnimy bezproblemowy proces każdemu, kto chce prowadzić biznes z wykorzystaniem kryptowalut. Jako liderzy w handlu elektronicznym i płatnościach kryptowalutowych, nasza współpraca odzwierciedla przyszłość transakcji biznesowych”.

Rewolucja w branży płatności

W międzyczasie inne firmy e-commerce weszły ze swoimi produktami na rynek kryptowalut. Na przykład Crypterium stworzyło pierwszą kryptowalutową kartę płatniczą dostępną na całym świecie, a crypto.com umożliwoło wystawianie faktur za płatności w kryptowalutach. Branża płatności przechodzi aktualnie niespotykaną jak dotąd rewolucję.

Tagi
CoinPayments płatności kryptowalutami Shopify

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.