Vin Armani, krypto-youtuber, wyprowadził się z USA i obawia się “totalitarnej tyranii”

Wiadomości
bitbay zonda

Założyciel CoinText, Vin Armani, przeprowadził się na Saipan jeszcze w kwietniu, obawiając się, że zostanie uznany na terenie USA za persona non grata i „zniknie”.

Vin Armani: ucieczka przed tyranią

Vin Armani to youtuber, który zajmuje się kryptowalutami. Jest też producentem filmu “Expressway to Your Skull“. Teraz przyznał, że w kwietniu przeprowadził się na małą wyspę na Pacyfiku, by uciec przed „totalitarną tyranią”, która, jak przewiduje, nastąpi w USA.

W rozmowie z Cointelegraph powiedział, że wierzył, iż istnieje bardzo duża szansa, że ​​on sam „zniknie”, jeśli pozostanie dłużej w Kalifornii, ponieważ jest „niepożądany” przez władze. Uważa, że ​​politycy używają epidemii COVID-19 jako zasłony dymnej do narzucania obywatelom autorytarnej formy rządów.

Na początku kwietnia zabrał więc swoją żonę i dwoje dzieci na Saipan na Marianach Północnych. Było to na krótko przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z epidemią. COVID-19, które poważnie ograniczyły podróże zagraniczne. Wyspy są własnością Wspólnoty Narodów, co znacznie ułatwia obywatelom dostęp do nich. Tylko około 52 000 osób mieszka na Saipan.

Prognozy Armaniego

Wcześniej youtuber przedstawił w sieci swoje prognozy dot. przyszłości USA. 14 marca napisał na Twitterze o rządzie „gromadzącym ludzi i izolującym ich”.

„Zrobiono to już 100 lat temu, ludzie. Czy naprawdę jesteście tak ślepi, że znów zamierzacie wejść w totalitaryzm?”

– straszył.

Ostatnio przyznał też, że martwi się technologią rodem z realisty show „Big Brother”. Chodzi mu oczywiście o aplikacje do śledzenia kontaktów osób, które mogą zarażać innych koronawirusem. Do tego wyraził obawę dot. tego, że rząd reguluje rodzaje zakupów, które cztery miliony Amerykanów mogą robić za pomocą bodźców przedpłaconych kart debetowych.

Faktycznie, obecne działania rządzących mogą wywoływać kontrowersje i prowokują do tworzenia różnych teorii spiskowych (z tych drugich część jest jednak zdecydowanie przesadzona i zahacza o scenariusze science-fiction). Czy jednak Armani przesadza i przeprowadzając się na wyspę poza terytorium USA nie przesadza? Jak myślicie? Dajcie nam znać, co sądzicie o takim zachowaniu w komentarzach.

Tagi
koronawirus teorie spiskowe youtuberzy

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.