Shiba Inu ostrzega swoją społeczność przed SCAMem

Bezpieczeństwo SHIB Shiba Inu ostrzega przed SCAMem

Grupa odpowiedzialna za meme coina Shiba Inu (SHIB) opublikowała oficjalne ostrzeżenie dla społeczności SHIB przed SCAMem. Chodzi o oszustów w […]

bitbay zonda

Grupa odpowiedzialna za meme coina Shiba Inu (SHIB) opublikowała oficjalne ostrzeżenie dla społeczności SHIB przed SCAMem. Chodzi o oszustów w sieci, którzy na cel wzięli sobie głównie inwestorów altcoinów zainteresowanych tokenami SHIB.

Shiba Inu ostrzega przed SCAMem

Fałszywa konta w Social Media

W dniu wczorajszym zespół zarządzający projektem Shiba Inu wydał ostrzeżenie przed SCAMem. Za pośrednictwem Twittera opublikował alarm mający wzbudzić czujność społeczności krypto, w szczególności inwestorów, na wzmożoną aktywność oszustów.

W swoim poście opisali najczęściej stosowane przez SCAMerów metody, których celem są oszustwa na nic nie podejrzewających osobach.

 

W większości mediów społecznościowych jest udostępniana fałszywa grupa Shiba Telegram. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywych użytkowników.

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

W ostatnim czasie, gdy Shiba Inu przyciąga coraz więcej kryptowalutowych milionerów, cyberprzestępcy zwielokrotnili swoje działania skierowane wobec nieostrożnych użytkowników. Na cel wzięli sobie przede wszystkim inwestorów, których próbują wprowadzić w błąd za pośrednictwem Twittera i Telegrama.

Jedną z typowych już metod używanych do kontaktowania się z potencjalnymi ofiarami jest podszywanie się pod oficjalne konta. Dodatkowym narzędziem do przeprowadzenia procederu są hashtagi, takie jak #shib #shibarmy #leash #shibaswap i #bone.

Zespół Shiba Inu w swoim ostrzeżeniu podkreśla, że ich społeczność nie oferuje żadnych promocji, w tym dropów, bonusów czy prezentów. Pracownicy mają nadzieję, że inwestorzy powstrzymują się od takich działań, jak udostępnianie kluczy do swojego portfela, danych uwierzytelniających lub dołączanie do grup i śledzenie fałszywych kont w mediach społecznościowych.

Sukces Shiba Inu i jego następstwa

Sukces jaki odniósł projekt Shiba Inu zainspirował społeczność do tworzenia kolejnych meme coinów. W ostatnim czasie rynek kryptowalut wzbogacił się o wiele tokenów z wizerunkiem psa.

W zeszłym miesiącu, 28 października, SHIB osiągnął swoje ATH na poziomie 0,000086 USD. Niestety nie udaje mu się utrzymać stabilizacji kursu na rynku. Jego zespół programistów opracował i wydał kolejny token o nazwie Doge Killer (LEASH), który ostatnio odnotował wzrost wartości o 130,3%.

Po ogólnym przyjęciu się meme coinów i psich tokenów w środowisku, stale wzrastająca ilość inwestorów umieściła SHIB na niektórych z najpopularniejszych giełd kryptowalut, w tym Binance.US i Crypto.com.

Tagi
altcoins doge coin doge killer kryptowaluty scam Telegram Twitter

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.