Trzeci co do wielkości wieloryb dokupuje 456 BTC. Kurs bitcoina wciąż delikatnie spada

BTC walczy z oporem 60 000 USD. Korekta bitcoina się utrzymuje

Bitcoin

Bitcoin rozpoczyna nowy tydzień przynosząc części osób zdecydowane rozczarowanie. Po obiecującym weekendzie główna kryptowaluta finalnie nie odbiła do góry i pozostaje wciąż na poziomie ok. 57 000 USD.

Bitcoin bariera 60 000 USD

Próg nie do przebicia

10 listopada cena pierwszej kryptowaluty będącej na fali wzrostów osiągnęła swoje nowe ATH na poziomie 68 692 USD. Następnie cena bitcoina stykała się z delikatnymi korektami, jednakże kurs co chwilę rósł, więc nic nie wskazywało na dłuższe spadki.

Pod koniec zeszłego tygodnia cena BTC jednak zaczęła coraz bardziej spadać, wracając do poziomów poniżej 60 000 USD. Obecnie cena pierwszej kryptowaluty wynosi 57 519 dolarów. Jest to spadek kursu o 2,37% w ciągu doby oraz o 12,75% na przełomie tygodnia. Bitcoinowi dosłownie na kilka minut udało się wrócić do poziomu 60 000 USD w trakcie weekendu, po czym momentalnie znowu spadł.

Listopad 2021 r. przyniósł jak dotąd ujemne zwroty dla hodlerów na poziomie -6,5%. Ta sytuacja stanowi obecny listopad jednym z zaledwie trzech w całej historii bitcoina, które nie przyniosły zysków. Jak informuje Cointelegraph, w poprzednich latach dało się zauważyć zmienną akcję cenową, zwłaszcza w całym 2020 r., kiedy kurs BTC/USD wzrósł w listopadzie o prawie 43%.

W kwestii panujących na rynku nastrojów, inwestorzy wydają się pozostawać lekko niezdecydowani co do dalszych kroków. Jeszcze przed weekendem raport Crypto Fear & Greed Index wskazywał najwyższy stan ”Strachu” po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy.

Indeks strachu i chciwości kryptowalut. Źródło: Alternative.me

Mimo bariery fundusze rosną

Pomimo nieudanej bitwy o 60 000 USD, proces prób wyjścia z niższych poziomów miał niepożądany wpływ na rynki instrumentów pochodnych. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy ponownie zwiększają dźwignię.

Po skutecznym „zresetowaniu” do pozycji neutralnej podczas osiąganych minimów z zeszłego tygodnia przez BTC, stopy finansowania znów są w ruchu.

Takie działania mogą prowadzić do niepożądanych skutków, ponieważ spadek cen zaczyna rozwiązywać dużą liczbę pozycji, a efekt kuli śnieżnej jeszcze bardziej obniża ceny. Jak dotąd likwidacje pozostają jednak w cieniu— 70 milionów dolarów za bitcoin i 219 milionów na rynkach kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
60 000 USD bitcoin btc hossa korekta kryptowaluty kurs bitcoina

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.