Senatorowie z USA chcą poprawki do Ustawy o infrastrukturze

Prawo i polityka Senatorowie z USA

Grupa amerykańskich senatorów twierdzi, że w razie potrzeby zaproponuje nowe regulacje wyjaśniające sporny przepis w Ustawie o Infrastrukturze dot. kryptowalut. […]

bitbay zonda

Grupa amerykańskich senatorów twierdzi, że w razie potrzeby zaproponuje nowe regulacje wyjaśniające sporny przepis w Ustawie o Infrastrukturze dot. kryptowalut.

Senatorowie chcą ratować rynek kryptowalut

Senatorowie chcą, aby sekretarz skarbu Janet Yellen określiła, w jaki sposób ministerstwo finansów USA zdefiniuje „brokera” do celów raportowania podatku od kryptowalut.

W liście otwartym, opublikowanym we wtorek, Rob Portman, Mark Warner, Mike Crapo, Kyrsten Sinema, Pat Toomey i Cynthia Lummis napisali, że branża kryptowalut jest zaniepokojona tym, jak można zdefiniować brokera po uchwaleniu Infrastructure Investment and Jobs Ac, ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, która została podpisana w zeszłym miesiącu.

Projekt ustawy zawiera szereg przepisów dotyczących kryptowalut, z których jeden nakłada na brokerów wymogi dotyczące raportowania danych o przelewach w BTC czy altcoinach do skarbówki w USA. Problem w tym, że definicja „brokera” jest bardzo szeroka. Za takowego może uchodzić nawet twórca portfela na bitcoiny.

Niektórzy uczestnicy rynku wyrazili obawy, że zbyt szeroka interpretacja definicji „brokera” (…) może uchwycić niektóre osoby, które są wyłącznie zaangażowane w weryfikację transakcji w księdze rozproszonej poprzez kopanie, staking lub inne działania, oraz podmioty wyłącznie dostarczające oprogramowanie lub sprzęt (…)

– czytamy we wtorkowym liście.

Wzywamy Departament Skarbu do jak najszybszego dostarczenia informacji lub nieformalnych wskazówek – nie później niż do końca bieżącego roku kalendarzowego – dotyczących definicji „brokera” omawianej podczas procesu legislacyjnego. Jesteśmy również przygotowani do zaproponowania przepisów, które dokładniej wyjaśnią tę kwestię

– napisano dalej w liście.

Ustawodawcy proszą również Janet Yellen o rozpoczęcie procesu tworzenia przepisów, dzięki czemu Departament Skarbu wyjaśni, w jaki sposób planuje wprowadzić nowe prawo w życie i „uzyskać informacje zwrotne”.

Senatorowie z USA

Początek końca rynku BTC w USA?

Krytycy wspomnianej definicji wskazują, że faktycznie uderzy ona w rynek kryptowalut w USA. Może wręcz doprowadzić do exodusu niektórych innowacyjnych firm ze Stanów Zjednoczonych do innych krajów, np. w Azji czy Europie.

Tagi
bitcoin Janet Yellen kryptowaluty polityka usa rob portman

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.