za
bitcoin nowe ath

Willy Woo: Nie ma sygnałów, by nadchodziły masowe wyprzedaże

Bitcoin
zondacrypto bitcoin giveaway

Cena bitcoina spadła w poniedziałek poniżej 46 000 USD. Obecnie aktywo znajduje się na solidnym wsparciu przy 200-dniowej średniej kroczącej i musi utrzymać ten poziom, aby zapobiec kolejnym spadkom. BTC stracił łącznie około 30% od swojego ATH z 10 listopada. Nie jest to jednak największa korekta w tym roku. Między kwietniem a lipcem rynek stracił aż 54%, zanim byki z powrotem przejęły stery.

Analityk On-chain, Willy Woo, stworzył mapę cieplną, która wizualizuje “kupowanie spadków”. Zauważył przy tym, że “to co się dzieje, jest umiarkowane, ale co najważniejsze, jak dotąd nie ma żadnych oznak dalszej wyprzedaży”.

Kryptograf i dyrektor generalny Blockstream, Adam Back, potwierdził analizę Woo mówiąc:

Podpisuję się pod tym- od czasu licznych likwidacji, jak zwykle byłem BTFD (buy the fucking dip). To ładna, nowa niższa baza dźwigni, na której można budować.

Otwarte pozycje

Innym sygnałem, że lewarowane długie pozycje zostały wyczerpane, jest ilość na rynku otwartych pozycji. Jest to miara całkowitej liczby pozostających w obrocie kontraktów na instrumenty pochodne, które nie zostały jeszcze rozliczone. W ostatnich kilku latach to właśnie rynki instrumentów pochodnych były w dużej mierze odpowiedzialne za zmienność i gwałtowne spadki bitcoina.

Nadmiernie lewarowane długie pozycje mogą zostać szybko zlikwidowane, co powoduje kaskadowe wyprzedaże. W ich wyniku ceny spadają o tysiące dolarów w bardzo krótkim czasie. Tak właśnie stało się po kwietniowym ATH, a następnie we wrześniu.

Według Glassnode, kiedy liczba otwartych pozycji (OI) jest wysoka oraz służy jako paliwo dla zmienności. W ciągu ostatniego tygodnia, OI spadło o około 50 tys. BTC (ok. 2,5 mld USD).

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Adam Back analiza bitcoin btc Panika willy woo wyprzedaż

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.