Senator Cynthia Lummis zachęca do zakupu BTC

Bitcoin Wiadomości

Dolar amerykański będzie się osłabiał z powodu działań Fedu, a ludzie powinni kupować i hodlować bitcoina dla ochrony. Tak twierdzi […]

Dolar amerykański będzie się osłabiał z powodu działań Fedu, a ludzie powinni kupować i hodlować bitcoina dla ochrony. Tak twierdzi senator USA – Cynthia Lummis. Po raz kolejny podkreśliła ona swoje poparcie dla najpopularniejszej kryptowaluty. Co więcej, ujawniła, że posiada nawet pięć bitcoinów zakupionych osiem lat temu po 300 dolarów za sztukę.

Kup Bitcoina na emeryturę

Pojawiając się na CNBC’s Financial Advisor Summit, pierwsza kobieta senator w Wyoming, ponownie podkreśliła swoją wiarę w bitcoina jako narzędzie inwestycyjne i magazyn wartości.

Cynthia Lummis uważa, że aktywo to powinno znaleźć się większej liczbie portfeli inwestorów. Zwłaszcza w takich, które są nastawione na inwestycję długoterminową.

Chciałabym, aby kryptowaluty, takie jak bitcoin, stały się częścią zdywersyfikowanej alokacji aktywów, która jest wykorzystywana w funduszach emerytalnych i innych możliwościach dla ludzi, aby oszczędzać na przyszłość. Więc czy jesteś pracownikiem, który ma fundusz emerytalny – chciałabym zobaczyć te fundusze emerytalne zainwestowane w Bitcoin i inne kryptowaluty, które są dobrymi magazynami wartości. – powiedziała.

Lummis podkreśliła również ostatnie działania Salwadoru zmierzające do przyjęcia BTC jako prawnego środka płatniczego. Stwierdziła ona, że jest to ważna wiadomość pochodząca z kraju, który może znacznie skorzystać z takiego ruchu.

Co więcej, uważa ona również, że obywatele supermocarstw, takich jak USA, mogliby również dostrzec korzyści z wykorzystania bitcoina. Zwłaszcza po bezprecedensowej polityce monetarnej podjętej przez Fed w zeszłym roku. Senator dodała:

Kongres wydaje biliony dolarów i zalewa naszą oraz światową gospodarkę dolarami, nie ma możliwości, abyśmy nie mogli osłabić wartości dolarów amerykańskich.

Lummis posiada 5 BTC

Lummis nie rzuca słów na wiatr i rzeczywiście praktykuje to, co głosi. Kupiła bowiem swoje pierwsze BTC jeszcze w 2013 roku. Do tej pory nie ujawniła, ile posiada ich w swoim portfelu.

Jednak podczas wywiadu dla CNBC, senator USA przyznała, że kupiła i nadal posiada pięć bitcoinów sprzed ośmiu lat. Zapłaciła za nie wtedy 300 dolarów za sztukę. Dzięki aprecjacji BTC w stosunku do dolara, jej inwestycja pomnożyła się ponad 100 krotnie. Niemniej jednak, nie planuje ona realizować żadnych zysków, ponieważ jest hodlerką.

Tagi
bitcoin btc Cynthia Lummis FED Senator wyoming Wyoming

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.