za

SEC za jakiś czas ureguluje rynek BTC – twierdzi Jay Clayton

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Były przewodniczący SEC, Jay Clayton, ostrzega, że władze USA wcześniej czy później wprowadzą ​​regulacje dot. rynku kryptowalut. Wypowiedział się na ten temat w programie Squawk Box na antenie CNBC.

Były szef SEC: BTC jest trudne do regulacji

Warto przypomnieć, że SEC nie zajęło dotąd jasnego stanowiska w sprawie regulacji Bitcoina. Clayton powiedział w czasie wywiadu, że stało się tak dlatego, że BTC nie zostało uznane za papier wartościowy.

Zdecydowano, że Bitcoin nie będzie papierem wartościowym, zanim dołączyłem do SEC. Dlatego jurysdykcja SEC nad Bitcoinem była raczej pośrednia – powiedział.

Clayton pozostał w branży kryptowalut po odejściu z SEC, co miało miejsce w grudniu 2020 r. Obecnie doradza One River Asset Management w zakresie cyfrowych walut.

Regulacje będą miały wielki wpływ na rynek BTC

 

To, gdzie zasoby cyfrowe wylądują pod koniec dnia […], będzie częściowo napędzane przez regulacje – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe – i spodziewam się, i mówię to teraz jako obywatel, że regulacje te pojawią się w tym obszarze zarówno bezpośrednio i pośrednio, czy to poprzez sposób, w jaki są one [kryptowaluty] przechowywane w bankach, na rachunkach zabezpieczających, poprzez podatki i tym podobne. Zobaczymy, jak to otoczenie regulacyjne będzie ewoluować – powiedział.

sec btcKomentarze Claytona pojawiły się po tym, jak miliarder zarządzający funduszem hedgingowym, Ray Dalio, ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą całkowicie zakazać Bitcoina, tak jak zrobiły to w przypadku złota w latach 30., gdy metal szlachetny był przejmowany od obywatelu kraju.

(…) decydenci, którym brakuje pieniędzy, podniosą podatki i [jeśli] nie będą zadowoleni z przepływów kapitału z aktywów dłużnych do innych zasobów majątkowych (…), mogą wprowadzić zakazy dot. przepływów kapitału do innych aktywów (np. złota, Bitcoinów itp.) (…)

– powiedział Dalio.

Jednocześnie nadal uważa on, że gotówka jest “tandetna”:

Uważam, że gotówka jest i pozostanie tandetna (tj. daje ci zyski, które są znacznie ujemne w stosunku do inflacji), więc opłaca się a) pożyczać gotówkę zamiast trzymać ją jako aktywo oraz b) kupować bez zadłużenia aktywa inwestycyjne o wyższej stopie zwrotu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności