Ray Dalio: rząd USA może zakazać kupowania Bitcoinów

2021-03-16 Bitcoin Wiadomości

W swoim poście na LinkedIn założyciel Bridgewater Associates, Ray Dalio, stwierdził, że rząd USA może zakazać przepływu kapitału do Bitcoina […]

W swoim poście na LinkedIn założyciel Bridgewater Associates, Ray Dalio, stwierdził, że rząd USA może zakazać przepływu kapitału do Bitcoina (BTC) i… złota.

Ray Dalio mówi, jak rząd USA może uderzyć w Bitcoina

Dalio sugeruje, że władze mogą uderzyć w BTC na wiele sposobów. Mogą np. zastosować „szokujące” podwyżki podatków, aby w taki sposób manipulować przepływami do różnych klas aktywów:

(…) decydenci, którym brakuje pieniędzy, podniosą podatki i [jeśli] nie będą zadowoleni z przepływów kapitału z aktywów dłużnych do innych zasobów majątkowych (…), mogą wprowadzić zakazy dot. przepływów kapitału do innych aktywów (np. złota, Bitcoinów itp.) (…).

Dalio namawia przy okazji inwestorów do inwestowania swoich pieniędzy za pomocą „dobrze zdywersyfikowanego” portfela aktywów o wyższej stopie zwrotu.

Miliarder nadal podtrzymuje swoją opinię, że gotówka to dziś… śmieć:

Uważam, że gotówka jest i pozostanie tandetna (tj. daje ci zyski, które są znacznie ujemne w stosunku do inflacji), więc opłaca się a) pożyczać gotówkę zamiast trzymać ją jako aktywo oraz b) kupować bez zadłużenia aktywa inwestycyjne o wyższej stopie zwrotu.

Dalio przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą stać się wkrótce krajem „niegościnnym” dla kapitalistów.

dalio bitcoinOczywiste rozwiązanie

W odpowiedzi post Dalio, dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor stwierdził, że Bitcoin jest „oczywistym rozwiązaniem” problemu obligacji. Saylor uważa, że kryptowaluta jest praktyczniejsza niż zdywersyfikowany portfel.

Mimo że Ray Dalio, szef największego na świecie funduszu hedgingowego, był w przeszłości sceptyczny względem Bitcoina, ostatecznie zmienił zdanie na temat flagowej kryptowaluty. Jak donosił U.Today, przyznał, że Bitcoin jest „dobrym magazynem bogactwa”, chwaląc jego odporność na skutki kryzysu.

Według niego, to niesamowity wynalazek: elektroniczny system pieniężny, który może służyć jako środek do przechowywania wartości i który staje się alternatywą dla złota. W jego oczach Bitcoin jest rewolucją w finansach na miarę wynalezienia przez Medyceuszy nowoczesnej formy kredytu. To wydarzenie zaś miało miejsce w połowie XIV wieku. BTC w podobny sposób zmienia świat finansów i może uczynić użytkowników kryptowaluty bogaczami.

Tagi
btc ray dalio USA usa a btc zakaz btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.