Mark Cuban: ETH jest bliższe bycia walutą niż BTC

Ethereum Wiadomości

Mark Cuban, znany miliarder i inwestor, optymistycznie ocenia przyszłość kryptowalut i często porównuje obecny stan rynku technologii blockchain z początkami […]

bitbay zonda

Mark Cuban, znany miliarder i inwestor, optymistycznie ocenia przyszłość kryptowalut i często porównuje obecny stan rynku technologii blockchain z początkami internetu. W niedawnym odcinku „The Delphi Podcast” powiedział, jak podzielił swój portfel na „60% Bitcoinów, 30% Ethereum i 10% innych [kryptowalut]”.

Bitcoin to środek przechowywania wartości

Bitcoin jest dla Cubana bardzo atrakcyjny, ale jako środek przechowywania wartości, a nie jako stricte waluta.

Inwestor przypomniał, że w 2012 r. „ludzie mówili, że Bitcoin jest walutą, a ja mówiłem: „To po prostu nie zadziała”. Ale przez cały czas mówiłem też, że to środek do przechowywania wartości (…), była to lepsza alternatywa niż złoto (…)”.

Według znanego miliardera, Bitcoin jest „lepszą alternatywą dla złota i nadal [nią będzie]”.

– Dlatego posiadam Bitcoiny i nigdy ich jak na razie nie sprzedałem – dodał.

cuban ethMark Cuban: ETH to prawdziwa waluta

Cuban jest również bardzo zainteresowany Ethereum. Mówi, że chodzi mu głównie o inteligentne kontrakty, które działają w oparciu o tę sieć.

– To, co naprawdę zmieniło wszystko, to inteligentne kontrakty – powiedział. – Pojawiły się inteligentne kontrakty, które doprowadziły do ​​powstania DeFi i NFT. To właśnie zmieniło zasady gry. To mnie podekscytowało. Dlatego bardzo przypomina mi to [wczesny] internet – dodał.

Prowadzi go to do wniosku, że warto inwestować w ETH.

To bardziej przypomina realne życie, więc mam też dużo Etheru – powiedział. – Żałuję, że nie kupiłem tego wcześniej, ale zacząłem kupować cztery lata temu, po prostu dlatego, że uważam, że [ETH] jest najbliżej prawdziwej waluty – dodał.

Cuban nie wymienił niestety innych kryptowalut, które posiada, a które reprezentują pozostałe 10% jego portfela.

W lutym kupił z kolei dla swojego 11-letniego syna Jake’a niewielką ilość Dogecoinów, kryptowaluty, która jest oparta na memie. Powiedział wtedy, że zakup miał być „zabawny i edukacyjny” dla jego syna, a jednocześnie pomóc jemu samemu dowiedzieć się więcej o rynku altcoinów.

– Są takie rzeczy, które [kupuję] dla zabawy, inne dla doświadczenia, bo chcę się jeszcze uczyć – dodał.

Tagi
Blockchain btc cuban eth ETH Ethereum inwestycja w bitcoina inwestycja w eth mark cuban

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.