za
Coinbase

Coinbase wejdzie na giełdę już 14 kwietnia

Po miesiącach spekulacji, Coinbase w końcu wyznaczył datę jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie kryptowalut. Bezpośredniego notowania giełdy i ujawnienia wyników finansowych za pierwszy kwartał 2021 r.

Coinbase wchodzi na giełdę

W dniu 1 kwietnia 2021 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła oświadczenie rejestracyjne Coinbase na formularzu S-1. Umożliwiła w ten sposób platformie rozpoczęcie handlu akcjami zwykłymi klasy A na Nasdaq pod symbolem “COIN”.

Cena referencyjna nie została jeszcze ogłoszona. Według Bloomberga inwestorzy będą musieli poczekać na jej ujawnienie do 13 kwietnia. To wtedy giełda upubliczni swoje wyniki finansowe za I kwartał 2021 r. Wyniki pojawią się na 8 dni przed rozpoczęciem bezpośredniego notowania. To może dać pewne wskazówki potencjalnym inwestorom.

W 2021 doświadczyliśmy jednej z największych hoss w historii rynku kryptowalut. W związku z tym w ludziach pojawiły się ogromne oczekiwania. Wyniki finansowe mają odzwierciedlać rosnącą popularność platformy w ciągu ostatniego kwartału – który był notabene najlepszym kwartałem w jej historii.

Ile warta jest Coinbase?

Już wcześniej pojawiły się spekulacje na temat tego, ile warta jest giełda. Niektórzy eksperci wyceniali spółkę na kwotę pomiędzy 90 a 104 mld dolarów. Ich prognozy były oparte na analizie części transakcji prywatnymi akcjami, które miały miejsce w lutym.

17 marca Coinbase podzielił się informacją, że średnia cena prywatnych transakcji wyniosła 343,58 USD. W ten sposób ostatecznie wyceniono firmę na 68 miliardów dolarów. Kwota ta znacznie przewyższa jej ostatnio ustaloną wartość. W 2018 roku Coinbase był wart zaledwie 8 mld USD.

Informacje ujawnione wraz z raportami finansowymi za Q1 tego roku z pewnością wpłyną na cenę początkową akcji. Prawdopodobnie wpłyną na nią pozytywnie. Od grudnia 2020 roku rynek kryptowalut gwałtownie przybrał na rozmiarze, a pozycja Coinbase jest w nim mocno ugruntowana.

Coinbase ostatni raport finansowy opublikował w ramach zgłoszenia regulacyjnego S-1 do SEC. Firma wykazała w nim całkowity zysk z 2020 roku – 322 milionów dolarów.

Kamień milowy dla kryptowalut

Debiut Coinbase na Nasdaq sprawi, że będzie to pierwsza duża giełda kryptowalutowa, która wejdzie na Wall Street. Po latach powszechnego sceptyzmu na Nasdaq pojawi się spółka otwarta na cyfrowe inwestycje.

Wykorzystanie bezpośredniego notowania pozwoli na nabycie akcji Coinbase przez zainteresowane strony. Ofertę ograniczą pracownicy i inwestorzy, którzy już teraz posiadają akcje. To uniemożliwi wielorybom nabycie ich natychmiast po wejściu na giełdę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności