Wiadomości

Santander korzysta z technologii Ripple

Międzynarodowa grupa banków Santander już dwa lata temu wprowadziła u siebie rozwiązanie płatnicze One Pay FX. W 2018 r. zaimplementowano […]

Data publikacji: 10 lipca 2020

bitbay

Międzynarodowa grupa banków Santander już dwa lata temu wprowadziła u siebie rozwiązanie płatnicze One Pay FX. W 2018 r. zaimplementowano je jednak tylko w  Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii i Hiszpanii. Teraz jednak działa ono w kilkunastu kolejnych krajach.

Santander i Ripple

Prezes banku, Ana Botín, twierdzi, że w skali roku aż połowa przelewów międzynarodowych firmy może być obsługiwana przez wspomnianą aplikację Ripple, która działa teraz również m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Ed Metzger, dyrektor ds. technologii One Pay FX, twierdzi, że klienci czują się bardzo komfortowo, korzystając z nowej usługi.

– Ripple pomaga nam poradzić sobie z niektórymi z tych problemów, które doświadczyliśmy w przeszłości z niektórymi naszymi klientami (…). Kiedy dokonują płatności, mogą zobaczyć, kiedy przelew dojdzie [do adresata] – tłumaczy Metzger. Klient banku może po prostu śledzić transakcję tak samo, jak ma to miejsce w przypadku blockchainów kryptowalut.

santander Na obszarach, na których uruchomiliśmy usługę, widzimy, że klienci robią z nami więcej interesów, widzimy więcej transakcji od tej samej grupy klientów (…). Widzieliśmy również pewne dowody na to, że klienci zmieniają swoje zachowanie. Ponieważ rozumieją, że usługa jest szybsza, (…) daje im pewność, że przelew dojdzie, widzieliśmy pewne dowody na to, że klienci korzystają z niej w nowy sposób, trochę bardziej zbliżony do standardowej płatności krajowej, a to zachowanie klienta jest dla nas bardzo pozytywne – dodał Metzger.

Ripple a banki

Twierdzi on również, że bycie częścią RippleNet pomogło samemu Santanderowi nawiązać nowe relacje z innymi instytucjami finansowymi zlokalizowanymi na całym świecie. Według niego bank ma nadzieję rozszerzyć One Pay FX na nowe terytoria i inne segmenty klientów.

Santander jest dziś największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Obsługuje ok. 140 milionów klientów na całym globie.

One Pay FX korzysta zaś z systemu powiadamiania o płatnościach Ripple. Produkt jest też pewną alternatywą dla międzynarodowej sieci finansowej Swift. Pomaga bankom w rozliczaniu transakcji fiat-to-fiat w czasie rzeczywistym, a ich klientom daje pełną pewność, że środki dojdą do adresata.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion