za
samsung nft

Samsung emituje swoje NFT

2022-08-13
BlockchainNFT

Samsung pracuje nad zbudowaniem swojego ekosystemu NFT. Gigant z rynku elektroniki podpisał już umowę z kilkoma sklepami detalicznymi, które będą częścią jego nowego projektu.

Samsung idzie w kierunku NFT

Zgodnie z komunikatem prasowym, posiadacze NFT Samsunga będą mogli uzyskać dostęp do zniżek przy zakupach. Najpierw jednak będą musieli zakupić jeden z flagowych telefonów firmy z serii Galaxy S22 lub Galaxy Tab S8 w określonych punktach sprzedaży detalicznej w Korei Południowej (Samsung Digital Plaza, Shilla Duty Free Shop, Show Golf i E Cruise). Rzecznik firmy powiedział, że inicjatywa ma na celu promowanie innowacji w zakresie doświadczeń konsumentów.

Samsung Electronics będzie nadal wprowadzać innowacje w zakresie obsługi klienta, które łączą świat wirtualny ze światem rzeczywistym, korzystając z NFT we współpracy z różnymi partnerami

– przekazał.

W lutym Samsung uruchomił już swój projekt New Galaxy NFT. Wszystko w ramach partnerstwa z Theta Networks. NFT zostały przekazane jako cyfrowe pamiątki klientom Samsunga w Korei Południowej, którzy w tym czasie zamówili w przedsprzedaży telefony z serii Galaxy S.

Samsung zamierza rozszerzyć tę inicjatywę na klientów, którzy zamówią w przedsprzedaży nowe serie telefonów, w tym Z Flip 4 i Z Fold 4. Nadal nie jest jednak jasne, czy kampania będzie rozszerzona na inne kraje poza Koreą Płd.

samsung nft

Samsung a technologia blockchain

Inicjatywa ta jest najnowszym osiągnięciem Samsunga w zakresie wdrażania NFT. Na początku tego roku firma ogłosiła powstanie nowej linii telewizorów Smart, które posiadają funkcję dot. NFT. Dzięki partnerstwu z Nifty platforma Smart TV NFT umożliwia użytkownikom przeglądanie ich niewymiennych tokenów, a także poruszanie się po rynku, na którym można je nabyć.

Wcześniej Samsung dokonał również znaczących postępów we wdrażaniu technologii blockchain. Spółka zintegrowała portfele na cyfrowe aktywa w kilku swoich telefonach, opracowała chipy spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa blockchaina, a nawet rozważała uruchomienie własnej platformy i tokena. Samsung America pojawiło się na pierwszych stronach gazet na początku tego roku. Wszystko przez wykorzystanie technologii blockchain do projektu ponownego zalesiania na Madagaskarze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności