Rostin Behnam bitcoin

Rostin Behnam, przewodniczący CFTC, twierdzi, że chciałby zmian w sieci BTC

bitbay zonda

W niedawnym wywiadzie Rostin Behnam, przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), ujawnił, że jeśli ustawa Lummis-Gillibrand miałaby zostać uchwalona, jego komisja mogłaby opowiadać się za mniej energochłonną wersją sieci Bitcoina.

Rostin Behnam będzie chciał zmian w sieci BTC?

O projekcie ustawy Lummis-Gillibrand pisaliśmy tutaj. Dokument musi przejść przez cztery komisje w Senacie, zanim w ogóle zostanie poddany pod głosowanie w Kongresie.

– Jeśli chodzi o związek między obecnym przypadkiem użycia [kryptowalut] a zużyciem energii używanej w miningu, myślę, że obecnie mamy do czynienia z dość znaczącym przesunięciem. Musimy je usunąć

– powiedział Behnam w wywiadzie dla The Washington Post.

Behnam zasugerował dwie możliwości, które organ regulacyjny mógłby zbadać, aby przedstawić argumenty za zmianą technologii BTC.

– Z jednej strony potrzebujemy, aby rynek [kryptowalut] dokonał transformacji oraz zrozumiał, że zużycie energii jest zbyt duże, ale potrzebujemy również konsumentów, aby zrozumieli i docenili to, o co toczy się gra

– powiedział.

Projekt ustawy Lummis-Gillibrand, zwany także jako Responsible Financial Innovation Act, przyznaje CFTC wyłączną władzę nad rynkami walut cyfrowych sklasyfikowanych jako towary. Jeśli projekt wejdzie w życie, giełdy kryptowalut musiałyby zarejestrować się w CFTC, aby świadczyć usługi, które obecnie świadczą konsumentom z USA. Musiałyby także przestrzegać szczegółowych zasad określonych przez regulatora w takich obszarach jak przechowywanie środków, ochrona klientów czy zapobieganie manipulacjom na rynku.

CFTC może, jak podał Behnam, wykorzystać swój “parasol regulacyjny” nad giełdami, aby wygenerować „przepływ informacji” do konsumentów na niezliczone tematy związane z kryptowalutami, w tym te dot. zużycia energii.

– (…) jeśli stworzymy przepływ informacji, bodźce i środki zniechęcające, pokierują one rynek we właściwym kierunku – powiedział szef CFTC. Dodał, że odciągnie to “ludzi od tego energochłonnego zachowania”.

Rostin Behnam bitcoin

Proekologiczny urzędnik

Dodajmy, że Behman był w przeszłości osobiście zaangażowany w promowanie proekologicznych rozwiązań na rynkach finansowych. Stał np. na czele podkomitetu ds. ryzyka rynkowego związanego ze zmianami klimatycznymi.

Wysiłki jego podkomisji zakończyły się wtedy opublikowaniem raportu „Managing Climate Risk in the U.S. Financial System” we wrześniu 2020 roku.

Głównym przesłaniem tego raportu jest to, że amerykańscy regulatorzy finansowi muszą zdać sobie sprawę, że zmiany klimatu stanowią poważne pojawiające się zagrożenia dla amerykańskiego systemu finansowego, i powinni pilnie i zdecydowanie działać, aby zmierzyć, zrozumieć i zaradzić tym zagrożeniom

– czytamy w podsumowaniu raportu.

Raport zawiera sugestie dotyczące polityki w odniesieniu do zmian klimatycznych w Stanach Zjednoczonych, w tym ustalenia ceny za emisję dwutlenku węgla. Stwierdzono, że ta kwestia jest „najważniejszym krokiem w zarządzaniu ryzykiem klimatycznym i kierowaniu odpowiednią alokacją kapitału”.

Tagi
Blockchain btc Cynthia Lummis Projekt ustawy Lummis-Gillibrand Rostin Behnam

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 222,82 USD5,55%
EthereumETH
1156,55 USD9,74%
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
USD CoinUSDC
1,00 USD0,10%
Binance CoinBNB
233,71 USD7,60%
Binance USDBUSD
1,00 USD0,11%
XRPXRP
0,33 USD3,07%
CardanoADA
0,47 USD3,87%
SolanaSOL
35,74 USD8,64%
HEXHEX
0,04 USD10,39%
DogecoinDOGE
0,07 USD4,02%
DaiDAI
1,00 USD0,05%
TRONTRX
0,07 USD3,63%
PolkadotDOT
7,04 USD4,63%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,89%
Wrapped BitcoinWBTC
20 329,18 USD6,13%
Shiba InuSHIB
0,00 USD5,21%
AvalancheAVAX
18,00 USD6,98%
Lido Staked EtherSTETH
1120,78 USD9,97%
PolygonMATIC
0,53 USD15,37%