za
ethereum

Rośnie trudność wydobycia Ethereum (ETH)

2020-11-29
Ethereum
Binance Launchpool

Kopanie Ethereum staje się coraz trudniejsze. Trudność wydobycia ETH, wzrosła do 3719 terahaszy po przebiciu przez monetę bariery 500 dolarów. Według firmy analitycznej Glassnode wynik ten przebił dwuroczny szczyt, który został odnotowany 21 listopada. W tym dniu trudność kopania ETH wynosiła 3 650 terahaszy.

Trudność wydobycia Ethereum (ETH)

Trudność kopania danej kryptowaluty zawsze zależy od pewnych czynników. Nie inaczej jest w przypadku Ethereum. W przypadku ETH, trudność wydobycia zależy od liczby aktywnych górników oraz dostarczanej przez nich mocy obliczeniowej. Z dostępnych danych wynika, że kopanie ETH stało się o wiele trudniejsze niż w poprzednich latach.

Rosnąca trudność wydobycia Ethereum mogła odegrać ważną rolę w problemie, z którym Binance zetknął się w dniu 26 listopada. Prezes Binance Changpeng Zhao (CZ) ogłosił, że jego platforma musiała wstrzymać na jakiś czas wypłaty, ponieważ sieć ETH była zbyt przeciążona. Pomimo trudności, Binance wznowił wypłaty na swoim własnym protokole.

Trudność kopania rośnie ze względu na DeFi

Trudność kopania ETH rośnie cały czas od początku roku. Jednym z powodów może być hype generowany przez zdecentralizowane finanse (DeFi). Większość protokołów DeFi działa przecież w oparciu o sieć Ethereum, a niektóre z nich przetwarzają naprawdę ogromne ilości transakcji.

Podczas gdy w ostatnim czasie cena monety odnotowała spadek, trudność wydobycia i tak wzrosła.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 710,98 USD-1,90%
Ethereum logo
EthereumETH
3480,44 USD-1,91%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,80 USD-2,28%
Solana logo
SolanaSOL
148,29 USD-4,01%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,19 USD-1,88%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,24%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,34%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,41%