robinhood portfel kryptowaluty

Robinhood zaoferuje portfel na kryptowaluty, który nie będzie pobierał opłat

bitbay zonda

Wyobraź sobie świat, w którym transakcje kryptowalutowe nie generują opłat. Robinhood chce spełnić to marzenie dzięki nowemu portfelowi.

Robinhood oferuje portfel, który nie nalicza opłat

Popularna aplikacja do handlu akcjami i kryptowalutami, Robinhood, ogłosiła, że jej portfel na kryptowaluty nie będzie pobierał opłat za gaz i będzie obsługiwał niewymienne tokeny (NFT), a także usługi DeFi i inne funkcje wymiany tokenów. O projekcie było głośno już wcześniej.

Na konferencji Permissionless, dyrektor generalny i współzałożyciel Robinhooda, Vlad Tenev, powiedział, że zdecentralizowane finanse (DeFi) „mają potencjał, by stać się systemem operacyjnym, który napędza przyszłość usług finansowych”. Z tego powodu firma chce wejść na rynek kryptowalut z narzędziem, które pozwoli wykorzystać pełen wachlarz możliwości oferowanych przez produkty i usługi DeFi.

– Dzięki naszemu portfelowi web3 tworzymy produkt, który zadowoli najbardziej zaawansowanych zwolenników DeFi, jednocześnie tworząc bezpieczne narzędzie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutami, aby zagłębić się w ekosystem – dodał.

Ponadto nowy portfel ma być płynny i mieć przyjazny dla użytkownika interfejs, co ułatwi wejście na rynek wszystkim nowym użytkownikom.

Oprócz funkcji handlu z zerową opłatą, jedną z najmocniejszych stron portfela jest coś jeszcze innego. Tylko właściciel kryptowalut będzie posiadał i kontrolował swoje klucze prywatne. To coś podobnego do tego, co mają do zaoferowania inne portfele skoncentrowane na sieci Web3 — takie jak Coinbase lub Metamask.

Ostatecznie oznacza to, że użytkownicy będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje NFT bez martwienia się o różne exploity lub ataki hakerskie, które w przeszłości były wymierzone w inne platformy NFT i giełdy kryptowalut.

Innymi słowy, nowy portfel Robinhood będzie tak samo dobry jak każdy inny portfel, ale bez pobierania opłat transakcyjnych.

Jednym z najbardziej krytycznych pytań dotyczących tego nowego portfela jest jednak to, jak jego twórcy zdołają nie pobierać prowizji, jeśli będą korzystać z sieci Ethereum. Robinhood wyjaśnił, że będzie polegać na zewnętrznych dostawcach płynności, aby oferować najlepsze ceny podczas wymiany tokenów. Ułatwia to obsługę dużej liczby transakcji w najbardziej efektywny sposób.

robinhood portfel kryptowaluty

Gra o tron

W ten sposób Robinhood po raz kolejny demonstruje swoje zainteresowanie pozycjonowaniem się jako istotna firma w branży kryptowalut, biorąc pod uwagę, że zaledwie miesiąc temu ujawnił plany integracji Lightning Network ze swoją platformą handlową.

Tak więc teraz gigant handlowy wkracza do świata kryptowalut, konkurując z wielkimi markami, takimi jak Coinbase, Blockchain.com i innymi platformami, które powinny spełniać te same standardy jakości, ale przy znacznie niższych kosztach dla użytkowników.

Tagi
DeFi portfel kryptowaluty robinhood robinhood portfel kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 459,82 USD-0,59%
EthereumETH
1058,44 USD-0,85%
TetherUSDT
1,00 USD-0,21%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,22%
Binance CoinBNB
219,13 USD2,44%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,29%
XRPXRP
0,32 USD-2,00%
CardanoADA
0,45 USD0,14%
SolanaSOL
32,61 USD2,17%
HEXHEX
0,04 USD3,08%
DogecoinDOGE
0,06 USD-0,90%
DaiDAI
1,00 USD-0,22%
LEO TokenLEO
6,18 USD4,04%
TRONTRX
0,06 USD1,22%
PolkadotDOT
6,61 USD-2,78%
Wrapped BitcoinWBTC
19 426,13 USD-0,68%
Shiba InuSHIB
0,00 USD2,02%
AvalancheAVAX
16,11 USD-3,18%
Lido Staked EtherSTETH
1018,31 USD-0,86%
PolygonMATIC
0,47 USD1,13%