za
Ledger Connect

Ledger wydał rozszerzenie przeglądarki Safari o nazwie Ledger Connect

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Ledger wydaje swoje rozszerzenie w przeglądarce Safari o nazwie Ledger Connect. Projekt jest uruchamiany w wersji beta i początkowo będzie kompatybilny z Ledger Nano X i Mobile Safari. Wiadomo, że celem inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów z rynku kryptowalut.

Ledger Connect

Ledger dodaje rozszerzenie przeglądarki w Safari o nazwie Ledger Connect. Te pozwoli użytkownikom portfeli sprzętowych Ledgera na łatwe łączenie się z aplikacjami Web3 bez konieczności korzystania z “zależności zewnętrznych”, czyli “pośrednictwa” innego oprogramowania.

Ledger Connect ma również warstwę bezpieczeństwa, która ostrzega klientów, gdy niektóre aplikacje wydają się podejrzane.

Wiadomo, że nowa funkcja będzie początkowo kompatybilna z Ledger Nano X i Mobile Safari i – jeśli chodzi o blockchainy – z Ethereum oraz Solaną. Po etapie wersji beta projekt przejdzie na inne protokoły, jak podała firma we wtorek na swoim blogu.

Ponadto Ledger twierdzi, że wsparcie dla Ledger Nano S Plus i Desktop pojawi się później.

Wiceprezes Ledger ds. produktu, Charles Hamel, powiedział, że opracowanie nowego rozszerzenia ma na celu ułatwienie procesu konfigurowania portfela dla użytkowników, ponieważ łączy ono portfel bezpośrednio z przeglądarką bez „pośrednictwa oprogramowania, które można zhakować”.

To ostatnie jest szczególnie ważne, bowiem inwestorzy na rynku kryptowalut nadal są mocno narażeni na ataki hakerów. Oprócz nich obawiać mogą się osoby zainteresowane DeFi. Firma analityczna Chainalysis opublikowała niedawno nowy raport, z którego wynika, że protokoły DeFi to najpopularniejszy cel hakerów. Więcej przeczytacie tutaj.

Ledger Connect

Ledger otwarte na Cardano

Ledger, ogłosił w kwietniu, że na rynku pojawi się wersja 4.0.0 jego oprogramowania. Ucieszyło to wtedy zwłaszcza fanów cardano (ADA), bowiem ta wprowadza funkcjonalność smart kontraktów ekosystemu tej topowej kryptowaluty.

Dla użytkowników oznacza to w praktyce, że mają możliwość korzystania ze smart kontraktów i wchodzenia z nimi w interakcję bezpośrednio w samej aplikacji Cardano. W zeszłym roku hard fork Alonzo po raz pierwszy w historii wprowadził do sieci Cardano funkcję smart kontraktu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.