za
Robert Kiyosaki kryptowaluty przyszłość

Robert Kiyosaki twierdzi, że kryptowaluty to przyszłość

zondacrypto bitcoin giveaway

Robert Kiyosaki po raz kolejny pochwalił kryptowaluty. Powiedział, że są one “przyszłością”. Dla kontrastu, określił pieniądze fiducjarne jako fałszywe.

Robert Kiyosaki postrzega kryptowaluty jako przyszłość

Słynny autor książek o inteligencji finansowej ponownie wszedł na temat kryptowalut. Na platformie mediów społecznościowych X Kiyosaki zauważył, że w Singapurze odbywa się „duża konferencja dot. kryptowalut”. Podkreślił swoje „podekscytowanie”, dodając, że “kryptowaluty to przyszłość”. Dodał, że fiaty to fałszywe pieniądze.

Kiyosaki od dawna zresztą ostrzega, że dni walut fiducjarnych są policzone. Konsekwentnie nazywa je, w tym dolara amerykańskiego, fałszywymi pieniędzmi. Jego zdaniem złoto i srebro to „pieniądze Boga”, podczas gdy bitcoin to „pieniądz ludu”.

Inne prognozy Kiyosaki’ego

W lipcu Kiyosaki przekazał też swoim fanom, że przed nami gigantyczny krach gospodarczy. Do tego zbliża się koniec dolara USA. Z kolei w lutym także przepowiadał poważne pogorszenie się koniunktury gospodarczej, które zmusi Rezerwę Federalną do dodrukowania miliardów “fałszywych pieniędzy”. Ponadto oczekuje, że zaufanie do dolara amerykańskiego zostanie ostatecznie całkowicie zniszczone.

Robert Kiyosaki

Na tym ekonomicznym kataklizmie mogą jednak zarobić inwestorzy bitcoina i metali szlachetnych. Kiyosaki prognozuje, że do 2025 r. cena złota osiągnie poziom 5000 USD, kurs srebra wzrośnie do 500 USD, a bitcoin zdrożeje do 500 000 USD.

Słynny autor książek od dłuższego zresztą czasu zaleca inwestowanie w bitcoina, ale też w złoto i srebro. Wcześniej ujawnił, że sam dokonuje tego typu zakupów – ponoć hodluje BTC.

Przy innej okazji wskazał, że inwestuje w bitcoina, ponieważ kryptowaluta jest sklasyfikowana przez SEC jako towar, czyli coś podobnego do złota, srebra i ropy. Zauważył, że większość tokenów i kryptowalut jest sklasyfikowanych przez amerykańskie władze jako papiery wartościowe. Ostrzegał, że organ nadzoru papierów wartościowych w USA może ostatecznie zniszczyć część rynku blockchaina właśnie z tego powodu – klasyfikacji tokenów jako rodzaju papieru wartościowego.

Warto też jednak zauważyć, że jak na razie prognozy Kiyosakiego się nie sprawdzają. Dolar pozostaje silną walutą i nawet wizja powstania waluty BRICS mu nie zaszkodziła.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin dolar kryptowaluty waluty fiat robert kiyosaki USA
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.