za

Analitycy prognozują skok ceny BTC, dominacja bitcoina rośnie i inne tematy omawiane w naszej społeczności Shares

zondacrypto bitcoin giveaway

Na wykresie BTC/USD jak na razie wiele się nie zmienia. Kurs idzie w bok. Warto jednak zauważyć, że może być to cisza przed burzą. Tym ważniejsze staje się dziś śledzenie tego, co dzieje się w obszarze newsów. Społeczność naszego portalu w aplikacji Shares pomaga w takich momentach – możecie dzięki niej być informowani o newsach i różnych analizach kursu bitcoina i altcoinów.

Cierpliwość popłaca!

BitQuant, popularny analityk BTC, uważa, że cierpliwych inwestorów czeka wkrótce miła niespodzianka. W czasie, gdy wiele osób zakłada, że kurs bitcoina wystrzeli dopiero wiosną 2024 r., czyli po halvingu, on jest zdania, że już wcześniej zobaczymy na wykresie nowe ATH. Przewiduje cenę wyższą niż 70 000 USD, ale jednocześnie nie większą niż 160 000 USD. Docelowe ATH tego cyklu ma wynieść aż 250 000 USD.

Nie, bitcoin nie osiągnie szczytu przed halvingiem. Tak, przed halvingiem osiągnie nowe ATH.

Nie, [kurs] BTC nie osiągnie [poziomu] 160 000 USD ponieważ skala każdego cofnięcia jest duża. Oznacza to, że osiągnie szczyt po halvingu, w 2024 r. I tak, cena docelowa wynosi około 250 000 USD

– napisał w social mediach

Co sądzicie o jego prognozie? Napiszcie o tym na Shares.

Będzie tak, jak było wcześniej

Kolejnym optymistą, jeżeli chodzi o przyszłość bitcoina, jest pewien analityk ukrywający się pod nickiem Mags. Zwraca uwagę na poprzednie cykle na rynku BTC. Jak wskazał, kryptowaluta od lat – właściwie niemal od momentu swojego powstania – porusza się na wykresie w pewnych, niemal stałych obszarach. Wynika to z analizy wykresu BTC. Do swojego tweeta dodał więc wspomniany wykres, z którego wynika, że obecnie jest świetny moment na zakup BTC. Możliwe, że jesteśmy blisko rozpoczęcia się mocniejszych wzrostów.

Z jego wykresu wynika też, że BTC może w czasie kolejnej hossy kosztować kilkaset tys. dolarów.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji na Shares.

Dominacja BTC rośnie

Na rynku widać też rosnącą dominację BTC. Wynosi ona już blisko 50%. Na wysokim poziomie utrzymuje się też liczba aktywnych adresów w sieci.

Jakie może mieć to konsekwencje? Możecie to z nami omówić na Shares.

Kurs BTC na poziomie 5 mln USD

W naszej społeczności na Shares zastanawiamy się też, czy prognoza Michaela Saylora z MicroStrategy się sprawdzi i  za 1 BTC trzeba będzie zapłacić docelowo aż 5 mln USD. W swojej analizie podał parę czynników, które będą warunkowały sukces bitcoina. Szerzej opisaliśmy je w aplikacji Shares.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
analityk bitcoin kurs bitcoina Mags Shares
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.