Rick Rieder z BlackRock prognozuje wzrosty na rynku bitcoina

Kurs Bitcoin

Rick Rieder, dyrektor zarządzający BlackRock, największego na świecie funduszu zarządzającego aktywami, uważa, że ​​cena bitcoina może być znacznie wyższa. Rick […]

Rick Rieder, dyrektor zarządzający BlackRock, największego na świecie funduszu zarządzającego aktywami, uważa, że ​​cena bitcoina może być znacznie wyższa.

Rick Rieder: bitcoin powinien być znacznie droższy

Rick Rieder, dyrektor zarządzający BlackRock, Inc., powiedział w wywiadzie udzielonym w czwartek w programie CNBC „Squawk Box”, że jest zdania, że cena bitcoina (BTC) jeszcze „znacznie wzrośnie”.

– Słuchaj, jednym z powodów, dla których posiadam mały kawałek bitcoina, jest to, że myślę, że z czasem będzie więcej osób, które wejdą na ten rynek – powiedział.

Wytłumaczył jednak, że rynek BTC pozostaje bardzo niebezpiecznym miejscem.

Przede wszystkim powiem o kryptowalutach – ludzie opisują je jako alternatywę [do akcji]. Nie jestem jednak pewien, czy to naprawdę dobra alternatywa. Mam na myśli korelację [kryptowalut] z akcjami, korelację z ryzykownymi aktywami – dodał.

Rieder wyjaśnił również, że nie jest zdania, że bitcoin jest „podstawowym aktywem”, takim jak obligacje lub akcje. Uważa po prostu, że cyfrowa waluta jest wciąż na wczesnym etapie swojej krzywej adaptacji rynkowej, docenia wzrost ceny bitcoina i uważa zmienność jej kursu za coś dobrego.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu BlackRock zainwestowało 383 mln USD w dwie firmy wydobywające bitcoiny. Fundusz zrobił to za pośrednictwem swoich funduszy powierniczych i funduszy giełdowych.

Rick Rieder

Ciężki tydzień dla inwestorów

To był ciężki tydzień dla traderów bitcoina. Cena kryptowaluty jest obecnie na poziomie ok. 45 500 USD. Oznacza to spadek kursu o ok. 9 proc. w skali tygodnia. Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 3 300 USD, co z kolei przekłada się na spadek ceny o 14 proc. w ciągu 7 dni i wzrost o 2,6 proc. w skali 24 h.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin BlackRock btc btc cena kurs btc Rick Rieder

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.