Trippy Bunny NFT – token, który może uratować życie

Blockchain

Platforma kryptowalutowych darowizn The Giving Block sprzedała kolekcję „Trippy Bunny NFT”. To nowy token zbudowany na bazie technologii Solany. Środki […]

Platforma kryptowalutowych darowizn The Giving Block sprzedała kolekcję „Trippy Bunny NFT”. To nowy token zbudowany na bazie technologii Solany. Środki zebrane ze sprzedaży tego NFT zostaną przekazane na rzecz Amerykańskiej Fundacji Zapobiegania Samobójstwom.

Trippy Bunny NFT

Inicjatywa wystartowała w Dniu Zapobiegania Samobójstwom, który wypada co roku 10 września. Ten szczególny dzień został zorganizowany po raz pierwszy w 2003 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapobiegania Samobójstwom. Dziś ma wsparcie Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego.

Według danych międzynarodowej fundacji promującej zdrowie psychiczne, United for Global Mental Health, co roku ok. 700 000 ludzi umiera tylko dlatego, że popełnia samobójstwo. W 2019 roku oszacowano, że więcej niż jeden na 100 zgonów na świecie był spowodowany tym, że ktoś targnął się na swoje życie.

Dochody z tokenów Trippy Bunny zostały zebrane w stablecoinach Gemini (GUSD). Udało się pozyskać ok. 220 886 USD. Cała kwota trafi na konto Amerykańskiej Fundacji Zapobiegania Samobójstwom.

Trippy Bunny NFT

Na rynku pojawiło się 1111 tokenów Trippy Bunny, a każdy z nich wyceniono na 1,11 SOL. W chwili pisania tego artykułu SOL kosztuje 177 USD.

Cieszymy się, że nadal widzimy taką hojność twórców NFT i szerszej społeczności kryptowalut – powiedział Cointelegraph Alex Wilson, współzałożyciel The Giving Block. – Społeczność NFT zebrała miliony na wiele ważnych celów i wspaniale jest widzieć, jak Trippy Bunny wybiera American Foundation for Suicide Prevention. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zainspiruje więcej takich zbiórek – dodał.

Kryptowaluty ratują życie i świat

Branża kryptowalut już wcześniej wykazała się dużą hojnością, przekazując np. miliony dolarów organizacjom charytatywnym. W maju tego roku projekty Munch i Elongate zebrały łącznie ponad 3 miliony dolarów dla różnych organizacji non-profit. Kilka wiodących organizacji non-profit również zaczęło przyjmować datki w kryptowalutach, w tym American Cancer Society, które w styczniu ogłosiło, że utworzyło fundusz Cancer Crypto Fund o wartości 1 miliona dolarów, aby zwiększyć swoją zdolność do przyjmowania darowizn.

Na polskim rynku sporą hojnością wykazała się np. giełda BitBay, która wspierała WOŚP.

Tagi
Blockchain NFT samobójstwo Solana Trippy Bunny Trippy Bunny NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.