Czy lewarowanie traderów jest przyczyną wczorajszych spadków kryptowalut?

Kurs Bitcoin Kursy kryptowalut

Rynek kryptowalut w dniu wczorajszym przeżył sporą korektę. Analitycy wskazują przyczynę w zbyt lewarowych działaniach traderów. Możliwe, że to właśnie […]

Rynek kryptowalut w dniu wczorajszym przeżył sporą korektę. Analitycy wskazują przyczynę w zbyt lewarowych działaniach traderów. Możliwe, że to właśnie oni są winni tego, co miało miejsce 7 września. Teraz kluczowe jest jednak to, co wydarzy się na giełdach w najbliższych tygodniach.

Lewar twoim wrogiem?

Teoretycznie bitcoin posiadał fundamenty pod dalszą hossę. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Salwador oficjalnie rozpoczął proces adopcji kryptowaluty w swoim kraju. Tamtejszy rząd dokonał nawet zakupu kilkuset BTC. Co więc mogło pójść nie tak? Jak się okazało, wiele rzeczy…

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pomagają przeanalizować to, co działo się wczoraj na rynku. Wiemy, że cena bitcoina spadła do 42 837 USD. Ostatecznie udało się ją podnieść do okolic 47 000 USD, ale dziś znów znajduje się na poziomie 45 600 USD.

Lewar kryptowaluty

Swoją analizę przedstawił m.in. analityk, Willy Woo, który opublikował poniższy tweet przedstawiający rozwój wydarzeń z 7 września.

Wyprzedaż, jaka zaszła na rynku, doprowadziła do likwidacji pozycji bitcoinów o wartości 1,1 miliarda dolarów. Dane sieciowe nie sugerują jednak, że inwestorzy spieszą się z zamykaniem swoich pozycji, a najnowsza aktywność pokazuje, że wręcz zaczęli na nowo zakupy. Woo wskazuje też na coś innego.

Wyprzedaż dotyczyła głównie rynków instrumentów pochodnych

– dodaje.

Swoją analizę dostarczył też analityk i współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe, który również podkreślił rolę, jaką odegrali wczoraj inwestorzy stosujący nadmierne lewarowanie.

Według Poppe, kluczowy jest teraz poziom 47 000–48 000 USD.

Fakt, że wczorajsza korekta jest „szansą” na tani zakup BTC, wskazał nawet dwa razy:

 

Bez zaskoczenia

Nie wszyscy uczestnicy rynku zostali zaskoczeni tym, co wczoraj miało miejsce. W tweecie opublikowanym przez Crypto_Ed_NL czytamy, że była to jego zdaniem jedynie korekta.

Wskazał też poziom, do którego może spaść ETH.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc ETH kryptowaluty kurs bitcoina Lewar Lewar kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.