revolut

Revolut stara się o swój własny token

Fintech
bitbay zonda

Według portalu Coindesk powołującego się na anonimowe źródła, Revolut stara się o zgodę brytyjskiego regulatora papierów wartościowych na uruchomienie swojego tokena giełdowego. Jeżeli inicjatywa uzyska zielone światło, firma wprowadzi go najpierw na rynek europejski.

Revolut może wypuścić własny token

Powołując się na zaznajomione ze sprawą osoby, CoinDesk poinformował, że Revolut – wiodący brytyjski neo bank – planuje stworzyć własny token. Jedno ze źródeł twierdzi, że będzie on działał podobnie, jak w przypadku konkurencji – Wirex i Nexo. Jego stworzenie byłoby jednak możliwe tylko w przypadku, w którym firma otrzymałaby zgodę regulacyjną od brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA).

Jeśli plan faktycznie wejdzie w życie, Revolut w pierwszej kolejności skupi się na rynku europejskim. revolutt

Konkurencja rośnie w siłę

Firma kilka lat temu zaczęła świadczyć usługi kryptowalutowe i stale rozszerza swoją ofertę. Ostatnio do swojej platformy dodała 11 nowych cyfrowych aktywów, w tym Cardano, Uniswap, Yearn Finance i Uma. Łącznie Revolut pozwala na zakup, sprzedaż oraz handel ponad 50 monetami.

Nie jest to jednak jedyny fintech dostarczający swoim klientom krypto produkty. Konkuruje on chociażby z takimi gigantami jak PayPal i Robinhood.

Ten pierwszy zaledwie dwa tygodnie temu pozwolił użytkownikom z Wielkiej Brytanii kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont. Była to pierwsza ekspansja behemota płatności poza Stany Zjednoczone.

Co więcej, Paypal pracuje także nad swoim „portfelem super aplikacji”. Według CEO firmy, zapewni on „dodatkowe możliwości kryptograficzne”, szybszy dostęp do środków i wysoko oprocentowane oszczędności. Dan Schulman powiedział też, że projekt ten jest już w fazie końcowych prac i niedługo użytkownicy PayPal będą mogli zacząć korzystać z dodatkowych ”krypto możliwości”. Niestety, w początkowym okresie działania usługa będzie dostępna tylko dla użytkowników w USA.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
finTECH kryptowaluty Neo bank Revolut token

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.