za
Republika Środkowoafrykańska tokeny

Republika Środkowoafrykańska tokenizuje swoje zasoby naturalne

2022-06-04
BlockchainNFT
Binance Launchpool

Republika Środkowoafrykańska ma ambitny plan, aby stokenizować swoje zasoby naturalne. To część projektu Sango.

Republika Środkowoafrykańska i tokeny

Republika Środkowoafrykańska ogłosiła plany dotyczące kontynuowania swojego ambitnego projektu o nazwie Sango. Tym razem chodzi o tokenizację dostępu do obfitych zasobów naturalnych kraju. Prezydent Faustin-Archange Touadéra opublikował w czwartek na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zdjęcie oświadczenia, w którym szczegółowo opisano kolejne kroki przedsięwzięcia.

W oświadczeniu podpisanym przez ministra stanu i szefa gabinetu, Obeda Namsio czytamy m.in.:

Dajemy wszystkim dostęp do bogactw naszej ziemi. Innymi słowy, przekształcamy je w równie cenne i ważne zasoby cyfrowe poprzez bezprecedensowy nowy ruch administracyjny i gospodarczy.

Touadéra zwrócił się przy tym do parlamentu o przygotowanie nowej strategii dot. tworzenia innowacyjnych możliwości inwestycyjnych w kraju.

Republika Środkowoafrykańska, która w kwietniu stała się drugim krajem na świecie, który uznał bitcoina (BTC) za prawny środek płatniczy, uruchomiła w zeszłym miesiącu projekt Sango. Na stronie internetowej inicjatywy czytamy, że Bank Światowy zatwierdził fundusz rozwojowy o wartości 35 milionów dolarów. Środki zainwestowane zostaną w stworzenie centrum kryptowalutowego Sango. I to mimo tego, że Bank Światowy oświadczył, że nie poprze tej inicjatywy.

Republika Środkowoafrykańska tokeny

Stworzenie ram prawnych dla tokenizacji zasobów naturalnych jest kluczowym elementem projektu Sango. Do tego dochodzi program  utworzenia e-rezydencji dla inwestorów, infrastruktury crowdfundingowej oraz metaverse Crypto Island.

Dodajmy, że kraj posiada zasoby złota, ropy, żelaza, diamentów, miedzi, uranu, rodu, wapienia, kobaltu, manganu i innych minerałów.

Bitcoin w Republice Środkowoafrykańskiej

Korzyści płynące z uznania bitcoina za prawny środek płatniczy w Republice Środkowoafrykańskiej zostały zakwestionowane ze względu na kruchość samego państwa i niski poziom rozwoju gospodarczego w kraju. Tylko niewielka część mieszkańców ma tam dostęp do internetu oraz w ogóle do elektryczności.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ostrzegł wcześniej, że uznanie bitcoina za oficjalną walutę przez republikę może spowodować szereg problemów, w tym niestabilność finansową i niepewność prawną. Rząd twierdzi jednak, że taki ruch przyspieszy ożywienie gospodarcze po trwającej dekadę wojnie domowej.

Republika Środkowoafrykańska jest uznawana przez ONZ za jeden z najbiedniejszych krajów świata.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności