Bitcoin Radio Podcast

Renault jeździ na blockchainie – Bitcoin Radio #11

Bitcoin Radio poraz jedenasty   W Bitcoin Radio dość chłodno po zeszłotygodniowych spadkach na rynku, dziś sytuacja wygląda na nieco […]

Data publikacji: 14 września 2020

bitbay

Open in Spotify

Bitcoin Radio poraz jedenasty

 

W Bitcoin Radio dość chłodno po zeszłotygodniowych spadkach na rynku, dziś sytuacja wygląda na nieco bardziej ustabilizowaną. Bitcoin w zasadzie otwiera i zamyka tydzień z takim samym poziomem ceny, a w wielkiej czerwonej ścianie wybija się tylko jedna pozycja. Binance Coin dzielnie walczy z niedźwiedzią presją, która towarzyszy ostatnio rynkowi.

W tym samym czasie Renault zakończył testowanie blockchaina w swoim łańcuchu dostaw. W świetle nowelizacji dyrektywy Unii Europejskiej, gigant motoryzacji chce dzięki blockchainowi efektywniej monitorować komponenty swoich samochodów. Bardzo fajny przykład wykorzystania naszej ulubionej, zdecentralizowanej technologii w biznesie.

Pomysły dotyczące blockchaina pojawiły się także w Korei Południowej! Tam jeden z radnych zaproponował, aby lokalna społeczność miała możliwość głosowania i podejmowania decyzji ważnych dla społeczeności w oparciu o blockchain. Ta unikalna forma aktywizacji mieszkańców na pewno stanowi ciekawą próbę implementacji o zasięgu lokalnym.

Coś do poczytania


Jeśli szukacie wnikliwego artykułu poświęconego portfelom kryptowalutowym, to mam dla Was świetną propozycję! Artykuł poświęcony portfelom custodial i non-custodial. Jeśli nie macie pojęcia, czym różnią się te dwa typy portfeli, zapraszam Was do jego lektury. Wspaniała okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, co nie? To wszystko oraz inne tematy w najnowszym Bitcoin Radio!

 

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.