za

Prokuratura chce przejąć kryptowaluty Do Kwona

zondacrypto bitcoin giveaway

Aresztowany założyciel Terraform Labs, Do Kwon, któremu władze Korei Płd. i USA postawiły zarzuty, nie ma ponoć w swojej ojczyźnie żadnych możliwych do zidentyfikowania aktywów. Taką informację podali w piątek prokuratorzy z tego kraju.

Do Kwon jest milionerem?

Południowokoreańscy prokuratorzy twierdzą, że dziewięciu byłych i obecnych dyrektorów Terraform Labs bezprawnie przejęło ze swojego projektu aż 414,5 miliarda wonów koreańskich (314,2 miliona USD) w różnych aktywach (w tym kryptowalutach). Dodają, że z tego około 91,4 miliarda wonów należy do Do Kwona. Problem w tym, że aktywa te nie znajdują się pod ich kontrolą.

Prokuratura tymczasowo zajęła aktywa należące do współzałożyciela Terraform, Shina Hyuna-seunga, znanego również jako Daniel Shin. Chodzi o nieruchomości i samochody. Prokuratorzy twierdzą bowiem, że Shin uzyskał dzięki firmie nielegalne dochody w wysokości ponad 154 miliardów wonów.

Prokuratorzy podejmują jednak działania, które mają na celu przejęcie majątku po Terraform. Zwrócili się do Binance i innych giełd o zamrożenie kryptowalut, które rzekomo należą do Shina. Ponoć jak na razie Binance nie odpowiedziało na tę prośbę.

We wrześniu prokuratorzy powiedzieli, że poprosili OKX i KuCoin o zamrożenie 39 miliardów wonów (29,6 miliona USD) w kryptowalutach należących do byłego szefa Terraform Labs. Chodziło o środki, które zostały zdeponowane na obu giełdach za pośrednictwem cyfrowego portfela Luna Foundation Guard. Do Kwon przekazał wtedy na Twitterze, że nigdy nie korzystał ani z KuCoin, ani z OKX.

Walka o Kwona

Obecnie Korea Południowa i Stany Zjednoczone wysłały do władz Czarnogóry wnioski o ekstradycję Kwona. Jak na razie ten pozostaje jednak w kraju, gdzie został aresztowany z powodu posługiwania się sfałszowanym paszportem. Wiele wskazuje na to, że nim zostanie przekazany do USA albo swojej ojczyzny, odsiedzi wyrok w czarnogórskim zakładzie karnym.

Z kolei południowokoreański sąd w marcu po raz drugi odrzucił wniosek prokuratorów o wydanie nakazu aresztowania Daniela Shina. Sędzia nie uważa go za osobę, która może uciec za granicę, tak jak zrobił to Kwon.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
daniel shin do kwon giełdy kryptowalut Korea Południowa kryptowaluty prokuratura Terra USA
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.