Prezydent Chin chce wspierać technologię blockchain

Blockchain kurs bitcoina blockchain chiny

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping obiecał dodatkowe fundusze na rozwój technologii blockchain w Chinach. Nazwał technologię „ważnym przełomem” dla […]

bitbay zonda

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping obiecał dodatkowe fundusze na rozwój technologii blockchain w Chinach. Nazwał technologię „ważnym przełomem” dla innowacji.

Według agencji prasowej Xinhua Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Chin przeprowadziło 18. badanie dotyczące obecnego stanu i przyszłych trendów rozwoju technologii blockchain.

Polityk pochwalił i podkreślił znaczenie technologii blockchain. Nazwał ją „przełomem” i powiedział, że jej integracja jest niezbędna dla rozwoju jego kraju. Uważa, że sieć bloków odegra ważną rolę w kwestii innowacji i transformacji przemysłowej. Powiedział dokładnie:

„Musimy potraktować blockchaina jako ważny przełom dla innowacji kluczowych technologii, wyjaśnić główne kierunki, zwiększyć inwestycje, skupić się na szeregu kluczowych technologii i przyspieszyć rozwój blockchaina i innowacji przemysłowych.”

Blockchain w wyścigu zbrojeń

blockchain knfMożna powiedzieć, że dziś na świecie widzimy nowy wyścig zbrojeń pod kątem technologii. Chiny ścigają się jednak z prywatnymi inicjatywami z rynku sieci bloków z USA, bo tamtejsze władze zachowują się, jakby nie widziały potencjału blockchaina.

Choć Facebook chce w 2020 r. wyemitować LibraCoin, projekt napotyka na przeszkody ze strony polityków. Takich problemów nie będzie zaś raczej miał zespół chińskich ekspertów od kryptografii, który pracuje pod skrzydłami banku centralnego nad chińską cyfrową walutą.

W środę CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, ostrzegł nawet Kongres, że Chiny pozostawią USA w tyle, jeśli te nie wesprą potrzebnych innowacji.

„Podczas gdy omawiamy te kwestie, reszta świata nie czeka. Chiny szybko zmierzają do wprowadzenia podobnych pomysłów w nadchodzących miesiącach. Jeśli Ameryka nie wprowadzi innowacji, nasze przywództwo finansowe nie jest gwarantowane”

– powiedział.

Chiny blockchainem stoją?

Tymczasem azjatycka gospodarka rzeczywiście idzie naprzód, jeśli chodzi o technologię blockchain. Z kolei USA wstrzymują rozwój takich projektów. Nie wiadomo, czy zagrożenie ze strony Chin wystarczy, aby zmusić amerykańskie organy regulacyjne do podjęcia bardziej odważnych działań. Dziś nic na to nie wskazuje.

Być może LibraCoin nigdy nie ujrzy światła dziennego i Stany Zjednoczone nie staną się potęgą pod kątem technologii blockchain. Cokolwiek się stanie, wydaje się, że prezydent Xi naprawdę chce postawić na blockchain. I może to okazać się dobre dla rynku.

Tagi
Blockchain chiny kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.