HAPI ID, czyli sposób na tożsamość w Web3.

Potwierdź swoją tożsamość w Web3 z HAPI ID

Wraz ze wzrostem popularności Web3, pojawiają się także konkretne wyzwania. Fałszywe konta i boty stanowią problem nie tylko mediów społecznościowych, ponieważ mogą one pojawiać się także w ekosystemach blockchainowych.

Rozwiązaniem, które wyeliminuje ten problem, może być HAPI ID. Projekt ten zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Czy cyfrowy identyfikator będzie spełniał swoją rolę i identyfikacja tożsamości użytkownika w Web3 stanie się skutecznym sposobem na walkę z botami i fałszywymi kontami? Wygląda na to, że HAPI ID faktycznie może wprowadzić nowy standard do Web3.

HAPI ID, czyli zabezpieczenie web3 przed botami

Decentralizacja to także brak możliwości potwierdzenia tożsamości. Nie da się ukryć, że jest to swoisty węzeł gordyjski web3. Anonimowość i decentralizacja uniemożliwia potwierdzenie tożsamości. Z kolei brak potwierdzania tożsamości, to większa kontrola nad inwigilacją. Choć problem ten wydaje się właściwie nie do rozwiązania, to okazuje się, że istnieją projekty, które w prosty sposób chcą rozwiązać problem fałszywych kont i botów. Jednocześnie rozwiązanie to ma być w pełni zgodne z ideą i filozofią web3.

HAPI ID to projekt mający zrewolucjonizować identyfikację użytkowników Web3. Głównym założeniem jest potwierdzenie prawdziwości danego użytkownika. Warto zaznaczyć, że HAPI ID opiera się na trzech głównych filarach: na reputacji, weryfikacji „człowieczeństwa” oraz zabezpieczeniu przed wieloma kontami.

Reputacja użytkownika rośnie za każdym razem, kiedy wchodzi on w interakcję z Web3. Weryfikacja człowieczeństwa jest zaś sposobem na ochronę przed fałszywymi kontami i botami. Z kolei zabezpieczenie przed wieloma kontami to odpowiedź na potrzebę wykreowania środowiska, w którym niemożliwe jest tworzenie nieskończonej ilości kont i podszywanie się pod kolejne osoby.

HAPI ID jako sposób na fałszywe konta i boty.

Potwierdzenie „człowieczeństwa”, czyli coraz większa potrzeba w świecie ewoluującej AI

Projekt HAPI ID jest interesującym sposobem na walkę z fałszywymi kontami i botami. Co więcej, ma być to skuteczne potwierdzenie „człowieczeństwa” danego użytkownika. Nie jest to pierwszy projekt, który celuje w rosnący problem, którego wiele branży zdaje się na ten moment nie dostrzegać.

Możliwości sztucznej inteligencji rosną z dnia na dzień, co doskonale podkreśla rok 2023. Popularyzacja ChatuGPT oraz innych narzędzi opartych o generatywną inteligencje fascynuje, ale niejednokrotnie może także przerażać.

Możliwość potwierdzania prawdziwości danego użytkownika jest zauważalnie rosnącą potrzebą. Dotyczy to nie tylko branży Web3, ale także zwykłych mediów społecznościowych. Projekty takie jak HAPI, czy Worldcoin pokazują, że cyberbezpieczeństwo oraz sposoby na identyfikację internetowej tożsamości muszą wejść na zdecydowanie wyższy poziom.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności