za
Pekin przedstawia dwuletni plan dotyczący rozwoju Metaverse'u

Pekin przedstawia dwuletni plan dotyczący rozwoju Metaverse’u

2022-08-24
MetaverseNFT
robinhood aplikacja rejestracja

Pekin zaprezentował złożony plan, który ma na celu znaczny rozwój oraz wdrożenie innowacji w przestrzeni Metaverse’u. Zakłada on m.in., że wszystkie dzielnice miasta będą na bieżąco śledzić najnowsze trendy z sektora NFT oraz regularnie będą dążyły do integracji wirtualnej rzeczywistości z edukacją oraz turystyką.

Pekin stawia na edukację i turystykę w Metaverse’ie

W dniu 23 sierpnia władze Pekinu ogłosiły powstanie dwuletniego planu dotyczącego innowacji i rozwoju Metaverse’u. Jego zakres czasu obejmuje lata 2022-2024 i wymaga od wszystkich dzielnic miasta realizacji nowo wydanego planu innowacji Web3. Prace nad rozwojem wirtualnej rzeczywistości, jaką jest Metaverse, odnoszą się do nowej generacji integracji technologii informatycznych oraz innowacji, która napędzałaby rozwój Internetu w stronę Web3. Zakres zapowiedzianych innowacji skupia się na promocji i rozwoju branż, które będą wdrażane do Metaverse’u. Ma to na celu pomóc Pekinowi w stworzeniu metropolii, w której będzie kwitnąć cyfrowa gospodarka.

Władze stolicy Chin wzywają wszystkie dzielnice miasta do budowy infrastruktury technologicznej na poziomie miasta. Do tego dochodzi jej wykorzystanie w różnych dziedzinach, a przede wszystkim w edukacji i turystyce. Program rozwoju zakłada integrację technicznych narzędzi, takich jak wizualizacje 3D i GIS (system informacji geograficznej), dzięki którym powstanie cyfrowa platforma odpowiedzialna na wykreowanie cyfrowej przestrzeni miejskiej.

W opublikowanym przez władze miasta dokumentu czytamy:

Promuj scenariusze edukacji cyfrowej, wspieraj dogłębną współpracę między firmami technologicznymi związanymi z Metaverse i instytucjami edukacyjnymi, rozwijaj inteligentne i interaktywne modele edukacji online oraz ogólnobranżowe cyfrowe platformy nauczania.

Pekin przedstawia dwuletni plan dotyczący rozwoju Metaverse'u

Opublikowany plan zawiera również dokładną instrukcję działań dla dystryktów i gminy. Mówi on o wsparciu finansowym i zasobach ludzkich użytych w celu budowania wirtualnej rzeczywistości. Pekiński samorząd miejski wzywa również do śledzenia trendów technologicznych związanych z niewymiennymi tokenami (NFT).

Pekin: Kryptowaluty nie, Metaverse tak

Negatywne stanowisko chińskiego rządu do rynku kryptowalut jest od dawna powszechnie znane. Jednakże rząd państwa środka od początku 2021 roku wykazuje zainteresowanie koncepcją Metaverse’u. Plany stolicy odnośnie wirtualnej rzeczywistości nie są pierwszym ruchem w kierunku tego sektora. Szanghaj już wcześniej podzielił się swoim pięcioletnim planem rozwoju Metaverse’u. Mimo tego, do teraz zainteresowanie rządu tą rodzącą się technologią nie zaowocowało żadnymi przepisami, które byłyby korzystne dla firm technologicznych badających ten rynek.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.