za
paypal handel kryptowalutami

PayPal umożliwił wypłatę BTC i ETH do zewnętrznych lokalizacji

Binance Launchpool

PayPal ogłosił dziś, że jego użytkownicy mogą teraz przenosić swoje bitcoiny i ethery poza platformę. Była to długo oczekiwana funkcja, która upodobni ofertę firmy do innych popularnych kryptowalutowych usług.

Gigant finansowy napisał w oświadczeniu:

Od dziś PayPal wspiera natywny transfer kryptowalut między PayPal a innymi portfelami i giełdami.

Możliwość przeprowadzania zewnętrznych transferów została udostępniona niektórym użytkownikom już dzisiaj. W ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch będą mogli z niej korzystać już wszyscy w Stanach Zjednoczonych.

PayPal po raz pierwszy uruchomił swoją kryptowalutową ofertę pod koniec 2020 roku. Wówczas pozwolił użytkownikom na kupno, sprzedaż i przechowywanie czterech kryptowalut – bitcoina, ethereum, bitcoin cash i litecoina – ale nie na przenoszenie środków do zewnętrznych lokalizacji, takich jak MetaMask, Coinbase lub portfele sprzętowe.

Fakt, że użytkownicy mają teraz taką możliwość, jest niezwykle istotny. PayPal, który jest również właścicielem popularnej aplikacji Venmo, jest używany przez setki milionów ludzi na całym świecie do przesyłania pieniędzy, a sprzedawcy coraz częściej wykorzystują go jako platformę płatniczą.

Warte uwagi jest również to, że PayPal nie wycofuje się ze swoich ambitnych planów związanych z kryptowalutami, pomimo spowolnienia finansowego, które w ostatnich miesiącach nadszarpnęło kurs akcji firmy.

Dalekosiężne kryptowalutowe plany

W rozmowie z Decrypt, członek zarządu PayPal powiedział, że firma ma dalekosiężne plany, jeśli chodzi o strategię kryptowalutową. Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes ds. blockchain i kryptowalut w firmie stwierdził:

Powodem, dla którego zajmujemy się kryptowalutami, jest to, że wierzymy, iż znaczna część handlu przeniesie się na waluty cyfrowe.

Wiceprezes dodał, że jest to główny powód, dla którego firma nie pobiera opłat za kryptowalutowe transakcje. Jej plany związane z kryptowalutami skupiają się bowiem na handlu, a nie na prowadzeniu działalności giełdowej. Zauważył również, że PayPal jest przekonany, iż więcej krajów przyjmie stablecoiny i waluty banków centralnych, co będzie korzystne dla jego modelu biznesowego.

Na razie nie jest jasne, w jakim stopniu kryptowaluty przyczyniają się do zysków PayPal. Zwłaszcza że firma nie ujawnia, ile osób korzysta z tego typu usług. Jeśli jednak takie firmy jak Coinbase i Robinhood są jakimkolwiek porównaniem, wolumen transakcji kryptowalutowych w PayPal prawdopodobnie znacznie spadł wraz z ostatnim krachem.

Fernandez da Ponte jest jednak tym faktem niezrażony. Uważa on, że w dłuższej perspektywie nie ma powodu do obaw.

Dużo się dyskutuje o zimie kryptowalut, ale ważne jest, aby widzieć dalej. Trend makro [szerokiej adopcji kryptowalut] jest niezakłócony.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 127,15 USD-2,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3842,77 USD-2,39%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,67 USD-1,67%
Solana logo
SolanaSOL
167,41 USD-2,62%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3842,03 USD-2,40%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,97%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,43 USD-0,45%